Народні депутати пропонують створити депозитну систему збирання та утилізації використаної тари

В Україні пропонують створити депозитну систему збирання та утилізації використаної тари.

Про це йдеться у проекті закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо системи збирання та утилізації використаної тари)" (реєстраційний номер 5615), який підготували та внесли на розгляд Верховної Ради народні депутати Ірина Луценко, Сергій Тригубенко, Марія Іонова, Іван Рибак, Григорій Тіміш, Костянтин Іщейкін та Сергій Валентиров, передають Українські національні новини.

Як зазначається у пояснювальній записці, суб'єктів господарювання та громадян України до ощадливого використання ресурсів та зменшення обсягів утворення сміття спонукатиме впровадження депозитної системи тари та стимулювання екологічних інвестицій.

«Виробники та імпортери напоїв повинні будуть позначати тару для своїх товарів депозитними етикетками, - пояснюють автори законопроекту. - Споживач буде платити заставну вартість тари, і мати право повернути депозитну тару до точки збору для одержання вартості депозиту».

Разом з тим, запровадження в Україні законодавчого механізму, який забезпечить впровадження та функціонування системи збору використаної тари для максимальної її переробки та утилізації сприятиме ощадливому використанню матеріально-сировинних та енергетичних ресурсів, впевнені народні депутати. «Впровадження депозитної системи дозволить суттєво знизити рівень забруднення навколишнього середовища та покращить екологічну ситуацію в країні, - вважають автори документу. - На додачу, підвищиться рівень громадської свідомості щодо цінності вторинних ресурсів та з’являться додаткові робочі місця".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка