Нафтогазові гіганти Китаю починають готуватися до ери ВДЕ

Нафтохімічні та нафтогазові гіганти Китаю планують перепрофільовуватися на фоні стрімкого росту відновлювальної енергетики.

Як зазначає керівництво китайської нафтохімічної компанії Sinopec, Піднебесна пройде пік споживання дизельного палива вже у 2017 році, а пік споживання бензину - протягом найближчих 10 років. Прогноз, який значно випереджає озвучені нафтовими аналітиками припущення, змусив підприємство готуватися до часів, коли реалізацію палива замінить продаж споживчих товарів.

Цьогорічне зниження зростання попиту на природний газ і виникнення надлишку блакитного палива на ринку змусило найбільшу китайську нафтогазову компанію CNPC відмовитись від попередніх планів. Програма подвоєння споживання газу до 2020 року виконана не буде, а для пожвавлення попиту необхідно знижувати ціну, бідкаються у компанії.

Споживання викопного палива знижується на фоні кліматичних змін і розвитку відновлюваних джерел енергії. Нещодавно китайський державний Energy Research Institute спільно з неурядовою організацією Energy Foundation China підготував дослідження "Китай 2050 - сценарій високого поширення відновлюваної енергетики та дорожня карта", яке підтверджує технологічну і економічну можливість забезпечувати 85% споживання електроенергії і понад 60% первинної енергії за рахунок поновлюваних джерел енергії через 35 років.

Зростання ВДЕ, яке у Піднебесній б'є світові рекорди, свідчить про реальність досягнення зазначених показників. Торік Китай, який інвестував у відновлювану енергетику майже вдвічі більше, ніж США - приблизно $90 млрд, збільшив виробництво енергії з альтернативних джерел на 20%.

Наразі показники прийнятого у середині минулого десятиліття китайського середньострокового плану розвитку відновлюваної енергетики суттєво збільшені. Так, у вітроенергетиці поставлені раніше цілі збільшились у 10 разів, у сонячній – більш ніж у 50 разів. Тільки у 2015 році у Піднебесній заплановано ввести у дію 18 ГВт сонячних електростанцій, що майже відповідає встановленій потужності всієї сонячної енергетики США. Як зазначають китайські фахівці, країна щорічно здатна запускати в роботу 40-50 ГВт сонячних генеруючих потужностей.

На додачу, Китай за п'ять останніх років вирвався у світові промислові лідери сфери ВДЕ. Майже 70% реалізованих на планеті сонячних (фотоелектричних) модулів виробляється у Піднебесній, а чотири китайські виробники входять у десятку найбільших світових постачальників вітроенергетичних установок.

Згідно з оприлюдненим 30 червня 2015 року Планом дій щодо захисту клімату (INDC), Китай зобов'язався скоротити до 2030 року викиди вуглекислого газу на одиницю ВВП на 60-65% від рівня 2005 року. За оцінками китайських експертів, для досягнення такої мети необхідно побудувати приблизно 670 ГВт потужностей сонячної і вітряної енергетики протягом найближчих 15 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка