«Нафтогаз» запустив на Житомирщині сонячну станцію потужністю 33 МВт

У Чуднові Житомирської області ввели в експлуатацію нову сонячну електростанцію потужністю 33,313 МВт.

Проект реалізувало дочірнє підприємство "Нафтогаз-Енергосервіс" НАК "Нафтогаз України", передає interfax.com.ua.  

СЕС побудували у вересні 2020 року. Наразі "Нафтогаз" отримав "зелений" тариф і ліцензію на продаж електроенергії СЕС.

Плановий обсяг корисного відпуску електроенергії за перший рік роботи Передбачається, що сонячна станції вироблятиме 36,5 тис МВт-год електроенергії у рік і дозволить щорічно заробляти понад 153 млн гривень.


«Пікова потужність фотоелектричних модулів становить 33,313 МВт, потужність в точці приєднання - 25 МВт, - уточнили у "Нафтогазі". - На станції застосовуються монокристалічні фотоелектричні модулі з графеновим покриттям з однією з найвищих у своєму класі потужністю в 430 Вт від ZNSHINE PV-Tech Co., а також стрінгові Інвертори SUN2000-185ktl від Huawei».

На СЕС використані всі допоміжні елементи обладнання та матеріали українського виробництва.


"Скорочення викидів парникових газів, зокрема, вуглекислого газу складе не менше 880 тис. тонн, - пояснив перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома. - Крім того, проект стимулює економічний розвиток місцевої спільноти, адже при будівництві СЕС були задіяні виключно українські фахівці, включаючи місцевих жителів, зокрема, людей з інвалідністю, які надзвичайно ефективно виконували свою роботу, комплектуючи сонячні панелі перед розміщенням на ділянці".

У листопаді 2018 року "Нафтогаз-Енергосервіс" отримало три земельні ділянки загальною площею 55 га за результатами проведеного земельного аукціону для розміщення СЕС та подальшого укладення договорів оренди з Житомирською ОДА.

У наступному році «Нафтогаз» планує і далі збільшувати потужності сонячної електрогенерації. Також группа оцінює перспективи реалізації проектів з видобутку і транспортування водню.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка