«Нафтогаз» побудує мережу біогазових установок і біотеплоелектростанцій за підтримки США

НАК "Нафтогаз" має намір побудувати мережу біогазових установок і біотеплоелектростанцій.

Проект з використання біомаси для виробництва біогазу, біометану та електроенергії були внесені компанією у План трансформації України, представленого у США, передає interfax.com.ua

«США могли б забезпечувати Україну технологіями та обладнанням, а також надати пільги на американському ринку фінансування», - зазначає українська сторона.

Проект розрахований до 2030 року і вимагає фінансування у розмірі $10 млрд. Україна готова виділити на його реалізацію $3 млрд.

"Нафтогаз" також має намір зайнятися проектом з виробництва біопалива другого покоління, зокрема біодизеля, для експорту в ЄС і внутрішнього споживання. Роль США - аналогічна. На реалізацію проекту буде потрібно $2 млрд, з яких половину Україна може виділити самостійно.

Проект може бути завершений до кінця десятиліття. Разом з тим за підтримки США пілотний проект триватиме від півтора до трьох років, тоді як вся програма може бути виконана за сім років замість десяти.

Крім того, група запропонувала облаштувати свої підземні сховища газу (ПСГ) для зберігання двоокису вуглецю, до того ж у разі початку виробництва "блакитного водню" з природного газу. Очікується, що американські компанії могли б поділитися досвідом у сфері уловлювання, утилізації та зберігання СО2.

У документі зазначено, що для реалізації цього проекту необхідно $2,2 млрд інвестицій і близько восьми років. Україна самостійно може покрити тільки третю частину витрат. При цьому початок реалізації проекту власними силами залежатиме від можливості залучення партнерів та забезпечення можливості постачання СО2 для досягнення необхідних умов комерціалізації.

"За умови залучення США пілотний проект з перебудови ПСГ або закачування СО2 в існуючі свердловини можна було б планувати впровадити вже протягом п'яти років з подальшим масштабуванням до 2030 року", - йдеться у документі.

Крім цього, "Нафтогаз" розраховує на грантове фінансування США проекту з енергоефективності і залучення американських компаній для впровадження заходів з енергоефективності в Україні. Загальний бюджет проекту становить $7 млрд, Україна готова виділити $2,5 млрд.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка