«Нафтогаз» підписав меморандум про виробництво та транспортування «зеленого» водню до Німеччини

На заході України запустять виробництво «зеленого водню» з відновлювальних джерел енергії з подальшим зберігання в українських газосховищах і транспортуванням у країни Європейського Союзу.

Про це йдеться у підписаному Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та Акціонерним товариством «Укртрансгаз» меморандуму про порозуміння у межах реалізації проекту «H2EU+Store» 25 листопада у Львові, передає naftogaz.com

Документ передбачає вжиття заходів зі збільшення обсягів виробництва відновлюваної електроенергії та налагодження виробництва «зеленого» водню в Україні. Також йдеться про облаштування потужностей зі зберігання водню у підземних сховищах України та центральної Європи, модернізацію газотранспортної інфраструктури для забезпечення транспортування водню.

«Виробництво водню є сезонним бізнесом, і європейські партнери розраховують на можливості українських підземних сховищ газу щодо зберігання суміші чи, в перспективі, чистого водню, - заявив радник голови правління Нафтогазу з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів Олексій Рябчин. - Подібні експерименти та наукові дослідження вже 5 років виконує австрійський оператор сховищ RAG Austria, а оскільки Нафтогазу теж цікавий цей досвід, ми підтримала водневу ініціативу львівської Еко-Оптіми та вважаємо її важливою для трансформації та розвитку енергетики України».

«H2EU+Store» — комплексний проект, що охоплює усі етапи: виробництво, транспортування, зберігання та постачання водню до споживачів, і передбачає закачування виробленого в Україні «зеленого» водню до підземних сховищ Австрії та реалізацію споживачам Центральної Європи.

Учасниками «H2EU+Store» є такі компанії, як RAG Austria – один з найбільших операторів газосховищ Європи та перша у світі компанія, що успішно дослідила можливості зберігання водню в підземних сховищах, Gas Connect Austria — оператор газотранспортної системи, Австрія, Bayerngas — оператор газотранспортної системи, Німеччина, Open Grid Europe — один з провідних європейських операторів газотранспортних систем, Nafta — оператор підземних сховищ газу в центральній Європі та лідер з видобування природного газу в Словаччині, Eustream — оператор газотранспортної системи Словаччини.

Відтепер до переліку цих компаній додались і українські – НАК «Нафтогаз України», Оператор газосховищ України – Укртрансгаз, Оператор ГТС України, а також Еко-Оптіма — найбільший оператор вітроелектростанцій та сонячних електростанцій на заході України.


 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка