На західному узбережжі Німеччини запустять виробництво «зеленого» водню з 30-мегаватним електролізером

На західному узбережжі Німеччини у федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн запустять виробництво «зеленого» водню на офшорній вітровій енергії з 30-мегаватним електролізером.

Проект WESTKÜSTE100 реалізує консорціум, який об'єднує десять партнерів: EDF Deutschland, Holcim Deutschland, OGE, Ørsted Deutschland, Raffinerie Heide, комунальне підприємство Heide, Thüga, thyssenkrupp Industrial Solutions, а також агентство з розвитку регіону Хайде і Університет прикладних наук Весткюсте (Westküste), передає renen

«Перший водневий проект, включений в держпрограму «реальних лабораторій, що сприяють енергетичному переходу, - йдеться у повідомленні. - Уряд виділив 30 млн євро для реалізації WESTKÜSTE100».

Примітно, що у проекті бере участь нафтопереробний завод Raffinerie Heide, на території якого буде встановлено пілотний електролізер потужністю 30 МВт, запланований до введення в експлуатацію у 2023 році. Надалі, після оцінки результатів першого етапу, потужності електролізу планується збільшити до 700 МВт.

Проект спрямований не лише на виробництво «зеленого» водню. Також буде протестовано транспортування газу по існуючих і нових газопроводах і його використання у промислових процесах і у транспортному секторі.

Наразі проект WESTKÜSTE100 схвалило німецьке Федеральне міністерство економіки та енергетики (BMWi). «Ми раді позитивному рішенню, тому що цей проект використовує енергію морського вітру для великомасштабного виробництва водню, - каже керуючий директор Ørsted у Німеччині Фолькер Мальмен(Volker Malmen). - Жодне інше відновлюване джерело енергії не може забезпечити так надійно велику кількість екологічно чистої електроенергії для електролізу".

Проект стане одним з перших кроків у реалізації водневої стратегії ФРН, затвердженої у червні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка