На вугільні ТЕЦ Києва витратять більше мільярда доларів

У Києві мають намір побудувати декілька вугільних енергоблоків з котлами, які працюють за екологічно чистою технологією циркулюючого киплячого шару.

Меморандум про наміри щодо реалізації відповідних проектів НАК «Нафтогаз України» та Київська міськдержадміністрація підписали 3 листопада, повідомляють на сайті держкомпанії.

Згідно з документом, нові енергетичні комплекси електричною потужністю 820 МВт та тепловою потужністю до 1 тис. Гкал/год зведуть на об’єктах комунальної власності ТЕЦ-6 та СТ-2, які нині забезпечують теплом Дарницький, Деснянський, Дніпровський, Подільський та Оболонський райони столиці.

Необхідні для будівництва вугільних енергоблоків кошти – 1,35 млрд доларів – мають намір залучити у рамках кредитної угоди, укладеної між Нафтогазом та Державним банком розвитку Китайської народної республіки ще у 2012 році на загальну суму 3,65 млрд доларів. Вищезазначений документ зобов’язує держкомпанію профінансувати будівництво екологічно чистих тепло- та електрогенеруючих потужностей на суму не менше 1,5 млрд доларів протягом наступних декількох років. До слова, раніше на китайські гроші в Україні планували побудувати два-три заводи з газифікації вугілля і перевести на вугілля частину ТЕЦ.

Передбачається, що реалізація проектів знизить вартість виробленої енергії для споживачів та покращить забезпечення киян теплом та електроенергією. Крім того, нові енергоблоки дозволять столиці диверсифікувати види палива та скоротити споживання природного газу майже на 20% або на 600 млн куб. м у рік.

Прагнення Нафтогазу започаткувати новий напрямок бізнесу – виробництво тепла і електроенергії зумовлене скороченням частки держкомпанії на ринку оптової торгівлі блакитним паливом у рамках реформування газового ринку в Україні.

Наразі розпочато розробку детальних ТЕО, проходження експертиз, підготовку необхідної дозвільної та землевпорядної документації. На черзі - погодження проектів з представниками Державного банку розвитку КНР.

Експерти ж ініціативу «Нафтогаза» вважають недоречною, передає Дело. Як зазначає старший аналітик інвесткомпанії "Драгон капітал" Дениса Саква, перш за все необхідно інвестувати не в енергогенерацію, а в енергозбереження, яке дозволить вирішити проблему ефективного використання наявних потужностей.
«Термомодернізація будинків з встановленням теплових пунктів забезпечить облік та оплату фактично спожитої теплової енергії, знизить втрати тепла та відповідно зменшить споживання первинних енергоресурсів, — зауважує експерт. – В той же час будівництво вугільних енергоблоків вимагатиме додаткової транспортної інфраструктури і порушує питання впливу на екологію нового палива».
Теплоелектроцентраль №6 (ТЕЦ-6) АТ «Київенерго» збудована у 1977-1981 роках на північно-східній околиці Києва у нинішньому Деснянському районі. Електрична потужність ТЕЦ-6 становить 500 МВт, теплова — 1740 Гкал/год.Станція теплопостачання № 2(колишня ТЕЦ-2/КРЕС) - одна з перших в УСРР: перша черга збудована у 1926-1930, друга – у 1932-1935.Колись встановлена електрична потужність ТЕЦ-2 становила 50 МВт, теплова – 575 Гкал/год, наразі централь видає лише тепло - максимум 400 Гкал/год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка