На водосховищах гідроелектростанцій можна встановити 7593 ГВт плавучих сонячних станцій

На водосховищах гідроелектростанцій по всьому світу можна встановити плавучі сонячні станції загальною потужністю 7593 ГВт.

Про це йдеться у дослідженні Національної лабораторії відновлюваних джерел енергії (NREL) Міністерства енергетики США опублікованому у науковому журналі Renewable Energy, передає renen.ru

У матеріалі вивчається потенціал встановлених на водосховищах ГЕС плавучих сонячних електростанцій як гібридних систем, приєднаних до загальної підстанції для оптимізації роботи останньої. «Сонячні панелі, якими, згідно з найбільш амбітним сценарієм, покривається 20% площі водосховищ при ГЕС, вироблятимуть 10616 ТВт*год, - йдеться у дослідженні. - Це приблизно 40% нинішнього глобального виробництва електроенергії».

Згідно з песимістичним сценарієм, у якому сонячні панелі покривають 8% площі водосховищ ГЕС,  плавучі СЕС загальною потужністю 3039 ГВт зможуть виробляти 4251 ТВт*год електроенергії у рік.

Вчені вважають, що «сонячні» гідроелектростанції дозволять збільшити виробництво електроенергії: зниження ефективності ГЕС через посуху компенсуватиметься сонячною електростанцією, розширити можливості зберігання енергії, підвищити ефективність використання мережевої інфраструктури, скоротити випадки обмеження вироблення (curtailment) фотоелектричних модулів, знизити витрати на технічне приєднання і знизити випаровування води.

Розрахунки показують, що потенціал сонячної генерації у гібридних проектах надзвичайно високий.

У 2018 році Світовий банк випустив доповідь про оцінку потенціалу плавучих сонячних електростанцій з поетичною назвою «Там, де сонце зустрічається з водою".  Згідно з підрахунками авторів, на 10% площі штучних водойм можна встановити плавучі СЕС потужністю 4044 ГВт.  

Першу плавучу сонячну електростанцію при ГЕС ввели в експлуатацію у Португалії у 2017 році. За підсумками 2019 року, у світі були встановлені плавучі СЕС загальною потужністю 1,5 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: