На планеті можна встановити сонячні станції на 53 млн га закинутих земель

У світі для встановлення сонячних електростанцій ефективні 53 млн гектарів занедбаних орних земель.

Про це йдеться у звіті вчених з Норвезького університету природних і технічних наук, передає kosatka.media

Отримавши зондування карт земної поверхні, надане Європейським космічним агентством, дослідники виявили близько 83 млн гектарів землі, яка не використовується. Із загальної площі 30% займають ділянки в Азії, 28% – в Америці, 22% – в Африці, 20% – в Європі, а 5% – в Океанії. У звіті йдеться, що з 83 млн гектарів землі, 78 млн гектарів можуть бути використані для енергетичної галузі. З них 53 млн гектарів, тобто 68%, оптимальні для створення сонячних електростанцій, а 24 млн гектарів (32%) – для вирощування сировини для біопалива.

Примітно, що ефективність встановлення фотоелектричних установок на визначених ділянках була розрахована на основі даних, отриманих від Євро-Середземноморського центру зі зміни клімату.

«Повноцінна експлуатація земель, які зараз не використовуються, дозволить щорічно отримувати 179 ексаджоулів (49 722 ТВт·год) енергії за допомогою фотоелектричних установок і 35 ексаджоулів (9 722 ТВт·год) – за рахунок технологій біоенергетики, - заявляють дослідники. – Набільше для виробництва сонячної електроенергії піднодить східне узбережжя Америки, Центральна Америка, окремі регіони Африки, Центральна Європа і Південно-Східна Азія».

Для біоенергетики найбільш ефективними виявилися Західне узбережжя Південної Америки, Африка і Південно-Східна Азія, додають вчені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка