На околиці Житомира збудують комунальну сонячну станцію потужністю 10МВт

На околиці Житомира мають намір побудувати комунальну сонячну електростанцію потужністю 10MВт.

Як зазначив мер обласного центру Сергій Сухомлин, СЕС зведуть в районі Глибочиці, біля кільцевої дороги, передає Журнал Житомира

«Для реалізації проекту буде спеціально створене комунальне підприємство, яке побудує сонячну станцію за 9 мільйонів євро, - розповідає міський голова. – Грант у 3 млн євро і пільговий кредит на 6 млн євро Житомир отримає від уряду Словенії».

В Україні комунальних сонячних станцій немає, зауважує Сергій Сухомлин. «Торік депутати підтримали рішення про виділення земельної ділянки під майбутню електростанцію, але в можливість реалізації проекту не вірили, - розповідає міський голова. – Однак вже у березні до Житомира приїжджає делегація з послом Словенії підписувати договір: кредит, який раніше обіцяли видати під 3% річних, Житомир отримає через український державний банк - а скільки "допише" наша фінустанова, поки невідомо".


Окупність сонячних електростанцій для північних областей України становить приблизно 7,5 років, наголошує Сергій Сухомлин. «Для комунального підприємства термін окупності суттєво зменшується і становить приблизно 3-3,5 року, - пояснює мер. - Оскільки податок на прибуток (20%) йде в міський бюджет - Житомир щороку може отримувати 1 млн 650 тис. євро".


За словами Сергія Сухомлина, вироблену СЕС електроенергію місто продаватиме в об’єднану енергетичну систему України за "зеленим тарифом".

«Нам вигідніше продавати «сонячну» електроенергію на енергоринку по 10 грн. за кВт-год, ніж власному комунальному підприємству - по 2 грн. за кВт-год,- пояснив мер. - Сонячна електростанція дозволить заробляти на ремонт дитячих садків, лікарень та доріг».Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка