На міському звалищі Луцька запрацювала біогазова станція, яка перероблятиме метан в електрику

У селі Брище(Луцького району, Волинської області) на старому законсервованому полігоні твердих побутових відходів запустили біогазову станцію, яка перероблятиме метан в електроенергію.

Наразі установка з ефективної утилізації звалищного газу працює у тестовому режимі, передають Волинські Новини

Біогазову станцію на Брищенському сміттєзвалищі Луцька встановило ТОВ "Кліар Енерджі", з яким міська рада обласного центру уклала 10-річний договір. 

На полігоні пробурили свердловини, з яких за допомогою компресора викачують біогаз. В установці біогаз спалюється і виробляється електроенергія, яка продають у загальну мережу за "зеленим тарифом".

«Виробництво електроенергії шляхом спалювання видобутого на звалищі метану - вигідний та екологічно безпечний метод переробки сміття, - каже голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб. – Подібні ініціативи потрібно підтримувати».

Передбачається, що з потеплінням біогазова станція запрацює на повну потужність.

ТОВ "Кліар Енерджі" зобов'язалося забезпечувати Луцьк матеріальними цінностями на суму більше мільйона гривень. За словами директора департаменту ЖКГ Юрія Крася, підприємство виконує узяті на себе зобов'язання. 

На додачу, нова сміттєпереробна лінія дозволить суттєво зменшити навантаження у селі Брище і вирішить проблему із луцьким сміттям. 

«На лінії сортуватимуть сміття виключно з Луцька, Княгининка і Жидичина, - зазначає перший заступник міського голови Григорій Недопад. - Вирішуємо питання своїми силами".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка