На міському звалищі Кропивницького запустять біогазову станцію потужністю 635 кВт

В середині липня на міському полігоні твердих побутових відходів у Кропивницькому запустять біогазову електростанцію потужністю 635 кВт.

Проект реалізує ТОВ «ЛНК», якій торік виділили ділянку під будівництво системи дегазації полігону, передає kr-rada.gov.ua.

Наразі на полігоні пробурено48 свердловин, якіз’єднані газопроводами.

Згідно з попередніми розрахунками, за рік біогазові станція генеруватиме до 5080 тис кВт-год електроенергії, якої вистачить для забезпечення енергопотреб 1400 осіб протягом року.

Вироблену електроенергію продаватимуть у загальну мережу за "зеленим тарифом".

Інвестора для реалізації проекту дегазації компанія «Екостайл», яка займається вивезенням і утилізацією побутових відходів на території Кропивницького, шукала більше двох років.

«Метан, який від 30 до 60% входить до складу біогазу полігону твердих побутових відходів, є одним із шести найнебезпечніших газів для озонового шару та провокує виникнення парникового ефекту, - відзначив директор ТОВ «Екостайл» Сергій Макаров. – В свою чергу біогаз, до складу якого входить метан, дозволяє виробляти електроенергію і вирішити екологічну проблему».

Загальна вартість проекту становить близько 1,9 млн євро.

Як зазначив секретар міської ради Андрій Табалов, який перевірив загальний стан утримання міського сміттєзвалища, дегазація полігону дозволить суттєво покращити загальну екологічну ситуацію у місті, ліквідувати загрозу пожежі на сміттєзвалищі та звільнить мешканців Завадівки та Кущівки від неприємних запахів. «У нас є серйозні претензії до діяльності «Екостайл», але підприємство не стоїть на місці, - говорить він. - Міська влада має допомогти підприємцям, які впроваджують новітні технології, залучають інвесторів для реалізації важливих екологічних проектів».

Наразі облаштування системи дегазації перебуває на завершальній стадії. На даний момент виконано основні види будівельно-монтажних робіт, відбулися пуско-налагоджувальні процеси. Установки повноцінно запрацюють після отримання необхідних дозвільних документів - орієнтовно через місяць.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка