На міському звалищі Кам'янця-Подільського працює біогазова станція потужністю 500кВт

У Кам'янці-Подільському на міському полігоні твердих побутових відходів переробляють біогаз в електроенергію.

Установка потужністю 500 кВт здатна забезпечити електроенергією понад 100 квартир одночасно, передає Сегодня.

Для збирання біогазу на звалищі пробурили 36 свердловин, які з'єднали у загальну мережу і качають паливо через колектор.

«Біогаз через газодувку, збирається і подається до газової машини, де спалюється, - розповідає головний енергетик Міжнародного центру газових технологій Микола Бондаренко. - Звичайний двигун внутрішнього згорання крутить генератор і виробляється електроенергія, яка подається у загальну мережу за «зеленим» тарифом».

За попередніми оцінками, щорічно станція вироблятиме понад 25 тисяч тонн біогазу, з якого вироблятимуть 4 млн кВт-год електроенергії. Від продажу «зеленої» електроенергії Кам'янець-Подільський отримуватиме понад мільйон гривень на рік.

Станцію побудували на кошти інвестора.

Біогазову станцію обслуговують четверо працівників. За словами мера Кам'янця-Подільського Михайла Сімашкевича, біогазова установка вигідна не тільки через переробку відходів. «Протягом декількох років ми плануємо побудувати сміттєсортувальну лінію і виробляти вуглекислоту, якою наповнюють вогнегасники і застосовують при зберіганні харчових продуктів», - каже він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка