На міському звалищі Харкова бурять 17 свердловин для видобутку біогазу

На старому міському звалищі Харкова, що у Дергачах, бурять 17 свердловин для видобутку біогазу.

Як зазначив консультант проекту Денис Куций, спецтехніка працює на законсервованому ще у 2006 році полігоні твердих побутових відходів - поруч з майбутнім сміттєпереробним комплексом, передають Харьковские Известия.

«На даний момент вже пробурили 9 свердловин, - розповідає він. – Всього ж на даній ділянці плануємо змонтувати 17 свердловин, які будуть зв'язані загальною мережею трубопроводу».

Буріння свердловин на законсервованому полігоні планують завершити в найближчий час, а потім змонтувати девять тестових свердловин ще й на нині діючому полігоні, який знаходиться поруч. На першому етапі проводитиметься оцінка обсягів і якості біогазу, який знаходиться у тілі полігону, продовжує Денис Куций, додаючи, що після отримання результатів буде встановлена спеціальна установка для виробництва електроенергії з метану.

«Згідно з попередніми розрахунками, ми плануємо отримувати на старому і діючому полігоні близько 1 кубометрів газу на годину - цього вистачить для експлуатації двигуна внутрішнього згоряння електричною потужністю 2 МВт, -говорить консультант проекту. – Отримана «зелена» електроенергія буде подаватися у загальну мережу».

За словами заступника директора з технічних питань генерального підрядника ОлександраПанченко, навесні розпочнеться будівництво комплексу з переробки відходів. «Закладка фундаменту і безпосередньо монтаж обладнання почнеться в квітні, - розповідає він. – Зараз до Харкова завозять імпортне обладнання: сортувальна лінія, яка дозволить вилучати папір, метал, пластик».

Один з полігонів площею 17 гектарів підрядники планують здати в експлуатацію вже через рік, а сміттєпереробний комплекс - через 30 місяців. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка