На електромобілі зі Львова в Київ можна доїхати без підзарядки

Український електромобільний рух отримав хорошу нагоду показати можливості автомобіля Tesla, котрий провів перевірку можливості поставити український рекорд поїздки на одній зарядці акумуляторів. В паспортних даних Tesla Model S85 вказана норма проїзду 500 км. І це вдалося організаторам 15 жовтня. 

4.jpg

Для цього запланували і здійснили переїзд зі Львова до Києва. При виїзді учасники тесту вірили в те що технічні характеристики електромобіля дозволять здійснити задумане, проїхати до Києва відстань 560 км. 

Щоб не дозаряджати автомобіль, переважну частину шляху їхали із економною для електроспоживання швидкістю – 70 км/год. Гордість треба було затиснути, адже при такому економному русі на обгін нового електромобіля йшли і традиційні «копійки».

3.jpg

Всі електронні засоби команди, ноутбук, електронна книжка, годинник і додатковий зарядний пристрій, були заряджені вдома, щоб не витрачати потужність акумулятора.

Другу частину траси прийшлось їхати в темний час, тож ще й витрати пішли на світло фар. На фініші автоматика показала запас акумулятора на 7 км.

5.jpg

На поїздку витрачено 75 кВт*год. За технічними характеристиками виходить, що є ще резерв 10 кВт*год. Єдиним недоліком тесту було те, що їхати зі швидкістю 65-70 км/год при потужності машини 366 к.с. нудно і некомфортно.

Доречно буде згадати, що Кабінет Міністрів України провів засідання робочої групи з підтримки електротранспорту. Інші країни мають вже певні досягнення в цьому. Норвегія має 32 тисячі електроавтомобілів на 5 млн населення. В Естоніїї власнику компенсують 50% вартості.

Витрати на електроенергію для автомобіля в 35 разів менші за витрати на бензин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка