На дахах Йоханесбурга будують закриті городи зі світлодіодним освітленням

У Йоганнесбурзі – найбільше місто Південно-Африканської Республіки і столиця провінції Гаутенг – будують на даху закриті городи на гідропоніці зі світлодіодними панелями.

Контракт від міської влади отримала компанія Future Farms, яка розробляє і встановлює подвійні гідропонні комерційні системи контейнерів і теплиць, передає agroxxi.

Наразі у Йоханесбурзі вже працює одинадцять сіті-грядок, які облаштовані в умовах обмеженого бюджету: немає автоматичної вентиляції або фертигації, конструкції укріплені тільки додатковими сталевими вставками в рамі, щоб впоратися з вітром.

Завдяки спеціально сконструйованій світлодіодній панелі та рециркуляції води у гідропонній системі витрати на електроенергію і воду для кожного городу на даху становлять близько 65 євро у місяць.

Розробники відмовилися від використання сонячних панелей, які значно збільшують витрати.

Наразі на стадії підготовки знаходиться ще декілька об'єктів.

Основу сіті-ферм на даху становить А-подібна рама, яка вміщає 600 рослин, вирощених на гідропоніці. Було підраховано, що кожному городу на даху необхідно шість таких каркасів для виробництва, як мінімум, 3600 рослин протягом місяця. А-подібні рами служать опорою для грядок, а у якості наповнювача йде суміш з кокосової койри, перліту, вермикуліту та пробіотика для культур, які можна саджати щільно: шпинату, салата або петрушки.

Зелень вирощують фермери, більшість з яких ознайомились з сільським господарством і гідропонікою тільки на шестимісячному курсі навчання та стажування. Сіті-фермери – всі жінки.

Засновник проекту Джеремі Річ виріс на фермі у Квазулу-Натале, де на власні очі бачив, як град знищує овочеві культури. "У відкритому полі у рослин дуже багато загроз», - нарікає він.

Після вивчення цивільного будівництва Джеремі Річ п'ять років зводив закриту овочеву ферму площею 500 м2, самостійно освоюючи гідропоніку, а потім залучив до співпраці освітлювальну компанію і створив Future Farms.

Зараз команда працює, в основному, на будівництві великих комерційних гідропонних ферм економ-класу, які підходять за бюджетом для країн, що розвиваються. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка