На Запоріжжі запустили другу чергу Приморського вітропарку

У Запорізькій області запустили другу чергу Приморської вітроелектростанції.

ВЕС «Приморська-2», яка складається з 26 турбін і встановлена у селі Ботієво на відстані 50 км від першої черги, була введена в експлуатацію сьогодні, 1 листопада, передає 061.ua

Друга черга щороку генеруватиме на 8% більше електроенергії завдяки більшому діаметру обертання лопатей -137 м, а не 130 м як у вітряків першої черги вітропарку.


Будівництво ВЕС «Приморська-2» розпочали у листопаді 2018 року.

Приморський вітропарк, який складається з 52 турбін загальною потужністю 200 МВт, здатний генерувати 700 млн кВт-годин електроенергії у рік, чого достатньо для енергозабезпечення 360 тисяч домогосподарств.

Висота вітряка становить 110 м, це вище монумента "Батьківщина-мати" у Києві, довжина лопаті - 65 м, глибина фундаменту для вітротурбіни - 16-24 м, тоді як максимальна глибина Азовського моря - 14 м.

Під час будівництва двох черг було задіяно 500 співробітників.

Інвестиції в проект склали 321 млн євро, з яких 180 млн євро - кредитне фінансування від німецьких банків під гарантії експортно-кредитних агентств.

"Сьогодні ми святкуємо завершення міжнародного проекту, обладнання для якого вироблялося в Німеччині та Іспанії, - зауважив генеральний директор, голова правління компанії ДТЕК Максим Тимченко. - Ця станція - приклад чистої зеленої енергетики", за якою майбутнє".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: