На Запоріжжі виділили 150 га для будівництва сонячних станцій

У різних куточках Запоріжжя виділили 153 гектари землі для будівництва сонячних електростанцій.

Таке рішення було прийняте на сесії міськради 30 травня, передає Форпост.

Зокрема, 36 гектарів землі біля перетину Оріхівського шосе і траси Харків-Сімферополь віддають фірмі «Солен Енерджі», яка зареєстрована наприкінці березня, а директором і засновником значиться киянин Геннадій Чередниченко – водій з поважним стажем.

Примітно, що ділянка знаходиться на схід від розплідника обласного зеленгоспу, де раніше планували побудувати ринок сільськогосподарської продукції, і згідно з новим, прийнятим у минулому році Генпланом, належить до земель громадської, а не промислової забудови.

Ще одну ділянку площею 38 гектарів по вулиці Ігоря Сікорського віддадуть під сонячну електростанцію фірмі «Солар Парк Девелопмент», яка була зареєстрована у січні 2018 року.

Для розташування на пустирях між селищем ДД і третім Шевченківським мікрорайоном сонячна станція повинна приблизно на 5-6 гектарів зайняти на сході землі, які за Генпланом відведені під котеджну забудову, або захопити частину дачного селища на заході. Директором «Солар Парк Девелопмент» є Ігор Миколайович Скляр, який володіє ТОВ «Стимул-сіті». Ця фірма має 40% у компанії ТОВ «Азимут Трейдінг Груп», пов'язаної з депутатом міськради і головою бюджетної комісії Русланом Божко.

15 гектарів для будівництва сонячної станції - ділянка між цвинтарем на Леваневського і самим селищем Леваневського - виділили ТОВ «Санрайз Девелопмент», яке зареєстроване у грудні 2017 року, директор і власник - Тимофій Терещенко.

65 гектарів під сонячні станції отримала «Відновлювальна енергія Запоріжжя». Зокрема , 50 гектарів двома ділянками – на північ від затопленого Передаточниського кар'єра, 17,8 га – територія колишнього дачного товариства та 37,2 га – пагорби, яри, провалля, терикони і інші форми рельєфу дуже цікаві для спортивного туризму, але малопридатні для бізнесу.

Також фірма отримала 15 гектарів під ще одну СЕС на схід від Кушугумського озера – на самій південній межі міста.

100 відсотків «Відновлювальна енергія Запоріжжя» належать ТОВ «Токмак Солар Енерджі». У ній одна половина належить депутату обласної ради від Опозиційного блоку та голові комісії з інфраструктури, промисловості та іншого Олександру Репкіну, а друга - ТОВ «Астра капітал груп», де фіндиректором значиться голова бюджетної комісії Запорізької міськради Руслан Божко. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка