На Запоріжжі очищатимуть ліси мобільною щепорізкою і зароблятимуть на трісках 600 тис. гривень

У Пологівському лісництві Запорізької області почали очищати ліс мобільною щепорізкою і виготовляти тріску для твердопаливних котлів.

Спеціальний пристрій для переробки залишків стовбурів і гілок у екологічно чисте паливо на підприємстві з’явився місяць тому, передає ТВ-5.

Як зазначає головний механік Пологівського лісомисливського господарства Олег Корж, щепорізка зручна у експлуатації і працює з деревом будь-якої породи.

«Причепивши мобільну установку до трактора, можна виїхати в ліс і порубкові залишки прибирати не спалюючи, - наголошує фахівець. – Таким чином, і ліс очищується, і господарство отримує додатковий прибуток».
Згідно з попередніми підрахунками, за допомогою щепорізки лісництво зможе заробити близько шестисот тисяч гривень за сезон. «Установка за місяць переробила 300 кубів деревини, - пояснюють фахівці, - А один кубометр тріски зараз коштує 160 гривень».

Розмір дерев'яних трісок можна регулювати у межах від двох до 15-ти сантиметрів.

За словами працівників лісового господарства, попит на сировину вже є. «На відміну від звичайної печі у твердопаливних котлах деревна тріска горить довго, - наголошують фахівці. - Двох відер вистачає на 3-4 години».

Наразі мобільна щепорізка дозволила лісництву відмовитись від газу, перейти на біопаливо власного виробництва та заощаджувати десятки тисяч гривень. В перспективі на підприємстві планують закупити спеціальне обладнання для виробництва паливних брикетів з деревних відходів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка