На Закарпатті зводять міні-ГЕС потужністю 1 МВт на річці Брустурянка

Поблизу села Лопухів (Закарпатська область) почали будувати міні-гідроелектрстанцію на річці Брустурянка, повідомляє tyachivnews.in.ua.

Як зазначає сільський голова Михайло Фіцай, ГЕС зводиться в урочищі Гук - на тому самому місці, де за радянських часів працювала подібна станція. Для вироблення електроенергії нова ГЕС буде використовувати одну турбіну потужністю 1 МВт, а також напірний водопровід довжиною 745 м та діаметром 2,4 м.

За словами Михайла Фіцая, перед укладанням угоди про будівництво у селі двічі проводили громадські слухання. На кінець серпня документ було реалізовано майже на 70%, а частка виконаних робіт становила більше 30%.

Інвестор зобов’язався створити рибохід, випустивши у воду 20 тисяч мальків, провести регуляцію та берегоукріплення річки Брустурянка, наголошує Михайло Фіцай.

Брустурянську міні-ГЕС планують здати в експлуатацію у червні-липні 2016 року.

Річка Брустурянка, довжина якої сягає 15 км, бере свій початок у селі Лопухово і впадає у річку Тересва у селищі Усть-Чорна. Це вузький, глибокий, місцями зі стрімкими схилами та порогами водний потік тече у межах Тячівського району.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка