На Закарпатті збудували енергоефективний будинок у вигляді півсфери

В Ужгороді Валерій Самойлов самотужки спроектував та побудував енергоефективний будинок-півсферу, повідомляє 24tv.ua.

Ідея звести незвичайне, енергоощадне та недороге житло з’явилась у чоловіка сім років тому.

Не маючи архітектурної освіти, інноватор освоїв ази з курсу геометрії за 8-й клас та за допомогою спеціальної програми навчився проектувати 3-D моделі на комп’ютері.

Каркас купольної будівлі складається з дерев’яних деталей, які з’єднуються між собою спеціальними металевими кріпленнями. В якості утеплювача виступає ековата, яка добре тримає тепло, розповідає господар.

Зовні дім здається маленьким, однак усередині багато світла, затишно та на диво просторо, хоча у будинку лише одна кімната. Стіни у куполі рівні до висоти у 80 см, вище – починають звужуватись. Компактні меблі з екологічно чистих матеріалів господар теж змайстрував власноруч.

Валерій Самойлов опалює будинок дровами. Завдяки сферичній формі приміщення швидко нагрівається і довго тримає температуру на рівні 26 градусів. «Купол забезпечує економію тепла, оскільки менша площа огороджувальних конструкцій, - пояснює раціоналізатор. - Взимку у холодні дні топлю раз на добу, закладаючи у середньому 5-7 кг дров». Як результат, однієї вантажівки дров вартістю 2 тис. гривень родині Самойлових вистачає на три опалювальні сезони.

За словами Валерія Самойлова, комфортні та економні будинки-півсфери дуже легко і дешево зводити. Так, ужгородському майстру знадобилося 10 місяців, аби самотужки, без сторонньої допомоги побудувати власний купол. Конструкція обійшлась у 7 тисяч доларів. Таке житло простоїть не менше 50 років, впевнений експериментатор.

Нарізі чоловік зводить ще один купол на своєму обійсті – сім’я чекає на поповнення. На додачу, на замовлення спроектував ще один такий будинок у Перечинському районі.

Купольні споруди стають популярними і в Україні. В Ужгороді така будівля поки що одна, однак у Івано-Франківську конструкції сферичної форми вже збирають у заводських умовах. За словами експертів, на заливку фундаменту для звичайного будинку підуть кошти, за які можна побудувати купольну оселю.

Примітно, що технологію купольного будівництва, яка має багатовікову історію, осучаснив американський архітектор, дизайнер, інженер і винахідник Річард Бакмінстер Фуллер (12 липня 1895 – 1 липня 1983). Він розробив надзвичайно міцну та легку сферичну конструкцію, яка збирається з металевих балок.   

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: