На Закарпатті побудували на місці стихійного звалища сонячну станцію потужністю 10 МВт

Біля села Теребля, що у Тячівському районі, Закарпатської області, запрацювала сонячна електростанція потужністю 10 МВт.

СЕС звело ТОВ «Геліос Стратегія»(Дніпро) на місці колишнього звалища, передає tyachiv.com.ua

«Колись на цих землях в урочищі «Верхнє Поле» був стихійний смітник, куди звозили непотріб з сусіднього села, - розповідає Тереблянський сільський голова Руслан Янчій. - З початком реалізації проекту територію прибрали, а натомість з’явився об’єкт, який забезпечує додаткові надходження до сільського бюджету і робочі місця».

Станція займає площу 20 га і складається з 44 тисяч сонячних панелей, п’яти трансформаторів, 198 інверторів. Згенеровану електроенергію продають за «зеленим» тарифом у загальну мережу. У будівництво СЕС інвестували понад 10 млн євро. Наразі на електростанції працевлаштовано 13 місцевих мешканців.

Станцію на повну потужність запустили лише у червні 2019, хоча раніше планували здати в експлуатацію наприкінці 2018-го. «Заважали технічні нюанси, - каже сільський голова. - За рахунок інвестора зробили повну реконструкцію високовольтної лінії електропередач до села Руське Поле та модернізували електропідстанцію у Дулові (на фото), що забезпечує безперебійне електропостачання сіл Тереблянської долини».

За словами Руслана Янчія, торік інвестор вже перерахував 1,31 млн гривень внеску на розвиток інфраструктури. «За отримані кошти заасфальтували вулицю Шкільну та провели 6 км вуличного освітлення, - каже Руслан Янчій. - Позитиви очевидні, тому громада села задоволена».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: