На Закарпатті електрику виробляють 8 ГЕС, 3 сонячні електростанції та із біогазу

У Закарпатській області виробництво електроенергії зосереджено на 8 гідроелектростанціях загальною потужністю 37,06 МВт, трьох сонячних електростанціях загальною потужністю 18 МВт та електростанції на біогазі, яка у минулому році згенерувала всього 1,2 тис. кВт-год.

Загалом торік область виробила 7,4% електроенергії від загального споживання або 128,8 млн кВт-год, передає Закарпатська обласна рада.

У минулому році Закарпаттю вдалось збільшити використання відновлюваної енергії води, ввівши в експлуатацію малу гідроелектростанцію у селі Нижній Бистрий Хустського району.

Згідно з даними Інституту відновлювальної енергетики, технічно-досяжний енергетичний потенціал відновлювальних джерел енергії області становить 3,27 млн тонн умовного палива при споживанні 1,29 млн тонн у. п. (253%). Зокрема, у структурі ВДЕ на малу гідроенергетику та геотермальну енергію припадає 60%, на енергію біомаси - 22%, на енергію вітру - 9%, на енергію довкілля - 5%, на енергію сонця - 4%.

За словами голови облради Михайла Рівіса, одним із найбільш оптимальних варіантів для обігріву бюджетних установ та соціальних закладів у гірських районах Закарпаття залишається щепа, деревні паливні брикети та пелети.

«Щорічно на лісосіках залишається майже 250 тис. кубометрів відходів деревини, які не йдуть у діло через відсутність технологій та відповідної техніки, зокрема спеціальних причепів до тракторів, що здатні переробляти на місці пні, коріння, гілки, - наголошує чиновник. - Сумарний потенціал деревної сировини становить понад 1,3 млн кубометрів, з якої можна виготовити понад 600 тис. тонн гранул, що дозволять замістити майже 300 млн кубометрів газу».
При цьому специфіка Закарпаття дозволяє застосовувати досить широкий спектр видів альтернативного опалення, адже мінерально-сировинна база області на 3% складається з корисних копалин паливно-енергетичного напряму (родовища газу та бурого вугілля, термальні води тощо).

Реалізація Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016-2020 роки, проект рішення якої нині розглядається депутатами, дозолить оптимізувати паливно-енергетичний баланс регіону за рахунок розвитку перспективних напрямів щодо виробництва паливно-енергетичних ресурсів та контролю за їх споживанням; скоротити споживання природного газу населенням (у томі числі ОСББ та ЖБК) за рахунок проведення інформаційних кампаній, спрямованих на популяризацію заходів з енергозбереження, та часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах кредитами, що надаються фізичним особам на впровадження енергозберігаючих технологій в межах державної програми підтримки енергозбереження; зменшити видатки на використання паливно-енергетичних ресурсів у бюджетних установах, у тому числі за рахунок переведення котелень бюджетних установ на альтернативні види палива; створити регіональну систему моніторингу і контролю за ефективним використанням паливно-енергетичних ресурсів на всіх рівнях управління.

Як результат, Програма передбачає щорічне збільшення власного виробництва електроенергії на 2% (за п’ять років – на 10%), скорочення споживання природного газу в межах 3-5% у рік(за п’ять років – на 10-20%).

Згідно з попередніми підрахунками, у впровадження енергозберігаючих заходів та розвиток ВДЕ Закарпаття вкладе 1057,3 млн гривень, у тому числі державний бюджет – 530,6 млн грн, місцевий бюджет – 74,9 млн грн, інші, залучені відповідно до законодавства кошти - 451,8 млн гривень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка