На Житомирщині родина встановила сонячну станцію – і навіть взимку не платить за електроенергію

Родина Корчевських з міста Олевськ(Житомирська область) встановила сонячну електростанцію потужністю 30 кВт восени 2017 року.

Навіть взимку СЕС забезпечує сім'ю електроенергією і дозволяє заробляти кошти, продаючи надлишок за «зеленим тарифом», передає olevsk.zt.ua.
 
Для встановлення сонячної електростанції потужністю 30 кВт - максимальної для приватних будинків - Микола Корчевський скористався обласною програмою відшкодування.

«Для зведення СЕС залучили близько 650 тисяч гривень, з яких 50 тисяч гривень нам компенсували з обласного бюджету, - розповідає господар. - Відтепер повністю забезпечуємо себе електроенергією – і побутові прилади, й опалення, а залишок, який і взимку є, продаємо за "зеленим" тарифом і отримуємо прибуток».

Згідно з підрахунками, з компенсацією сонячна електростанція потужністю 30 кВт окупиться за 7,5 років, додає Микола Корчевський.

«У січні 2018 року електростанція виробила 600 кВт-год, а споживаємо ми в зимовий період у середньому близько 500 кВт-год, оскільки маємо електрокотел, - пояснює він. - Так, у січні вдалося заробити 1300 гривень». 
Найближчим часом Родина Корчевських планує на іншій ділянці встановити ще одну сонячну електростанцію, скориставшись обласною програмою відшкодування.

Вже другий рік у Житомирській області діє за ініціативи голови ОДА Ігоря Гундича програма підтримки сонячних електростанцій, яка передбачає компенсацію 20% вартості обладнання (до 50 тисяч гривень).

У 2018 рік на фінансування сонячних електростанцій та «теплі кредити» в обласному бюджеті передбачено 4 млн гривень.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка