На Вінницькому сміттєзвалищі збудували теплоелектростанцію на біогазі

У Вінниці, на міському полігоні твердих побутових відходів (село Стадниця), будуть виробляти електроенергію з біогазу. Це стало можливим завдяки встановленій за кошти інвестора блочно-модульній теплоелектростанції, що вже з травня 2015 року вироблятиме до 1 МВт електроенергії та 1,2 МВт теплової енергії. Установку запустять в роботу вже за декілька тижнів, але для виходу на повну потужність ще необхідно буде розширити систему свердловин. Крім того, додатково обговорюється питання встановлення на території полігону сонячних колекторів, повідомляє офіційний сайт Вінницької міської ради. 

Варто зазначити, що обговорення та реалізація проекту щодо «переобладнання» полігону твердих відходів Вінниччини розпочалося ще в 2008 році, коли ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища» провело аналізи газу на території полігону. Тоді аналіз показав, що якість газу відповідає нормам для подальшого вироблення електроенергії. Того ж року було підписано рамочний договір з міською радою та комунальним підприємством «ЕкоВін». 

До 2012 року на території полігону було встановлено 12  свердловин та стаціонарний факел і газовий компресор з газоаналізатором. До грудня 2014 року в високотемпературному факелі було спалено 3 млн м3 метану. А в грудні минулого року систему доповнили когенераційною установкою для виробництва теплової та електричної енергії. Усі ці нововведення призвели до значного зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.  Також  припинились пожежі на сміттєзвалищі, та суттєво знизилася загазованість повітря у навколишніх населених пунктах.

Наразі інвестиція у проект з переобладнання сміттєзвалища складає понад півтора мільйона євро.  

3.jpg

Зараз триває робота над введенням об’єкта в експлуатацію. За декілька тижнів установка вже має запрацювати, однак на повну потужність вийде аж в травні. До того часу газозбірну систему розширять ще на 10 свердловин. Сума наступного траншу інвестицій складе близько €170 000.

«Установка може генерувати 1 мегават електроенергії в годину. При цьому утворюється 1,2 мегават теплової енергії в годину. За рік працюватиме 8 тис. експлуатаційних годин. Вона повністю автоматизована, і нею можна управляти дистанційно навіть з Німеччини чи Австрії. Тобто у будь-який момент можна дізнатись, яка кількість електроенергії виробляється на конкретну мить», - зазначає директор ТОВ «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища» Йорг Майсснер. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: