На Вінничинні термомодернізують за кошти ЄС чотири дитсадка

У місті Гнівань, що на Вінниччині, проведуть комплексну енергомодернізацію чотирьох дошкільних навчальних закладів.

Енергоефективність об'єктів, які споживають найбільше енергії, підвищать у рамках проекту "Енергоефективний Гнівань - енергетична політика сталого розвитку міста", який фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Energy та програми "Угода мерів - Демонстраційні проекти" та реалізується міською радою у партнерстві з громадською організацією "Єврорегіон "Дністер", передає I-vin.info

Попередньо у аплікаційній формі проекту такими об'єктами були зазначені дошкільні навчальні заклади No1, No3, No4 та No5. Однак остаточне визначення закладів освіти відбудеться відповідно до рішення Представництва ЄС в Україні на основі матеріалів технічного обстеження будівель.

Як зазначають організатори проекту, термомодернізація навчальних закладів повинна відповідати європейським стандартам будівництва та безпеки.

Наразі у Гнівані готуються до проведення енергоаудиту будівель та виготовлення проектно-кошторисної документації.

Потім виконуватимуться будівельні роботи з термомодернізації, до яких, в залежності від потреб закладу, входить термоізоляція стін, цоколю, перекриттів підвалів, ремонт елементів конструкції дахів із ізоляцією перекриттів, заміна вікон і дверей, монтаж системи рекуперації повітря, реконструкція системи опалення з встановленням терморегуляторів, реконструкція індивідуальних котелень із встановленням приладів погодного регулювання подачі теплопостачання та лічильників тепла, утеплення магістральних тепломереж, модернізація системи внутрішнього освітлення, тощо.

Підрядників визначать у ході тендеру.

За словами керівниці виконкому Гніванської міської ради Оксани Поштар, ремонтні роботи будуть проводитися одночасно у двох дитсадочках. 

«В рамках проекту буде створено відділ енергоменеджменту, який займатиметься втіленням у життя "Плану дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року м. Гнівань" та залученням додаткових джерел фінансування, - повідомила вона. - Також Гніванська міська рада розраховує створити Муніципальний фонд енергоефективності, з якого щорічно на конкурсній основі буде надаватися співфінансування на впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі міста».

Гніванська міська рада розробить Положення про функціонування Фонду, яке визначатиме пріоритети та порядок проведення конкурсу, визначення переможців та умови співфінансування, зазначає мер Гнівані Олександр Кулешов. 

«Це буде стимул для мешканців багатоповерхівок створювати ОСББ і утеплювати свої будинки, - впевнений він. - Ще одним не менш важливим компонентом проекту стануть інформаційно-навчальні заходи: проведення трьох щорічних Днів сталої енергії, десяти навчальних заходів для різних цільових груп, трьох прес-конференцій проекту, фінальної конференції проекту, виготовлення та поширення тематичних буклетів, плакатів проекту тощо».

Комплексна термомодернізація 4-х муніципальних дитсадків стане наймаштабнішим заходом проекту "Енергоефективний Гнівань - енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань".

За словами директора "Єврорегіону "Дністер" Андрія Кавунця, отримання гранту ЄС на реалізацію такого потужного проекту стало можливим тільки завдяки підписанню "Угоди мерів", до якої Гнівань долучилася у 2015 році. «Підписанти "Угоди мерів" зобов'язуються дотримуватися принципів сталого енергетичного розвитку та переходити на відновлювальні джерела енергії, а саме на 20% зменшити викиди вуглекислого газу, на 20% зменшити споживання енергії з невідновлювальних джерел і на 10% більшити споживання енергії з відновлювальних джерел (сонячні батареї, гідрогенератори тощо), - пояснює він. - Стала енергетика - це забезпечення комфортних умов проживання мешканців територіальних громад і збереження умов навколишнього середовища, щоб наступні покоління мешканців цієї територіальної громади також мали комфортні умови проживання».

У новій ініціативі - продовженні "Угоди мерів" - "Песпектива 2030" підписанти беруть на чебе зобов'язання зменшити викиди вуглекислого газу на 30% і це абсолютно реальні показники для Гнівані, підсумував Андрій Кавунець.

Над планом сталого енергетичного розвитку гніванська громада працювала 1 рік 9 місяців. «Була створена робоча група в міській раді, яка зібрала дані щодо споживання підприємств, населення, транспорту, державних установ електроенергії, газу, вугілля та палива, - нагадала Оксана Поштар. - Також порахували базовий кадастр викидів і зобов'язалися скоротити до 2020 року викиди вуглекислого газу на 20% і зменшити споживання енергії на 27%».

Після затвердження Європейською комісією плану сталого енергетичного розвитку громада за підтримки "Єврорегіону "Дністер" подала проект "Енергоефективний Гнівань - енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань".

Загальний бюджет проекту покликаного підвищити енергоефективність муніципального, житлового, промислового, бізнесового сектору складає 970, 913 тисяч євро, з яких 757, 312 тисяч євро – це фінансування ЄС, решта - кошти Гніванської міської ради.

У рамках програми "Угода мерів - Демонстраційні проекти" було подано більше ста проектів, з яких фінансування отримали лише 14, у тому числі 6 - в Україні.

Підписантами "Угоди мерів" у світі є 7 тисяч населених пунктів, з них 181 в Україні, в тому числі Вінниця, Гнівань, Жмеринка, Северинівка, Бар, Хмільник, Немирів, Ладижин, Томашпіль Вінницької області. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: