На Вінничині водоканал буде працювати на сонячній енергії

У Томашпільській об’єднаній територіальній громаді, що на Вінниччині, мають намір встановити комунальну сонячну електростанцію для живлення насосів місцевого водоканалу.

Як зазначає заступник голови Томашпільської ОТГ Віталій Годний, СЕС потужністю 20 кВт дозволить суттєво зменшити витрати на водопостачання, передає decentralization.gov.ua.

«Устаткування насосних станцій замінили на економне одразу ж після об'єднання, а нещодавно виділили 600 тис. гривень на реконструкцію свердловини, - пояснює він. - На зекономлені завдяки сонячній станції кошти замінимо зношені мережі».

Водопостачання у Томашпільській ОТГ порівняно дороге, бо вода артезіанська, зауважує Віталій Годний. 

"Коли довго немає дощу, а люди починають активно поливати городи, води на четвертих поверхах багатоквартирних будинків у селищі бракує, - розповідає він. - Ми всюди, де можемо, кажемо, що артезіанська вода - чиста, дорогоцінна, питна, і її треба використовувати ощадливо, але у відповідь часто чуємо: "Я плачу за воду по лічильнику і маю право використовувати стільки, скільки мені треба".

У майбутньому ціни на водопостачання планують підвищити і профінансувати встановлення лічильників перед будинками для уникнення самовільних врізів та інших зловживань.

Наразі громада знайшла підрядника та купила необхідне обладнання для сонячної станції. СЕС планують змонтувати до кінця вересня. Згідно з підрахунками, 1 млн грн, які вкладуть у реалізацію проекту, окупляться за три роки.

Примітно, що кілька років тому за кошти Євросоюзу у Томашпільському дитячому садочку встановили 12 кв м сонячних панелей, які генерують 8 кВт електроенергії на годину, або 2000 кВт-год на рік. Як результат, садочок практично повністю забезпечує себе світлом, економлячи близько 5 тисяч гривень на рік. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка