На Вінничині будують біогазову станцію, яка утилізуватиме понад 30 тис тонн бурякового жому щорічно

Біля села Широка Гребля(Козятинський район, Вінницької області) будується біогазова станція, яка працюватиме на буряковому жомі та силосі.

Біогаз видобуватимуть для подальшого спалення та виробництва електроенергії за спеціальною технологією Adverio Engineering (Нідерланди), передають 20 хвилин.

Передбачається, що за рік комплекс зможе переробляти 31000 тонн бурякового жому. З 1 тонни сировини планується отримувати 100-140 м 3 біогазу, з якого в свою чергу генеруватимуть 3 МВт-год електричної та аналогічну кількість теплової енергії.

Вироблену електроенергію планується постачати у загальну мережу за «зеленим» тарифом.

Як зазначають у Державній екологічній інспекції Вінницької області, біогазова станція дозволить покращити екологічне становище у районах бурякоцукрового виробництва.

Свіжий жом на цукрових заводах зберігають у спеціальних ямах, де під впливом мікроорганізмів побічний продукт бурякоцукрового виробництва закисає і перетворюється на кислий. При бродінні зазвичай утворюються забруднюючі речовини, що потрапляють в атмосферне повітря - молочна, масляна (надає жому найбільш неприємний запах) та оцтова кислоти. Виокремлення біогазу із суміші жому і силосу та його подальше спалювання значно зменшить обсяги викидів вказаних забруднюючих речовин в атмосферу.

Також, переброджена маса після відпрацювання на біогазовій станції може бути використана як органічне добриво, оскільки вона позбавлена нітритів, насіння бур'янів, патогенної мікрофлори та неприємних специфічних запахів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: