На Вінниччині завершують зведення біогазового комплексу потужністю 12 МВт

На Ладижинській птахофабриці завершується будівництво першої черги біогазової установки потужністю 12 МВт.

Високотехнологічний об’єкт, що перетворює відходи тваринництва та агро господарства у екологічну чисту енергію та органічні відходи, зводить ТОВ «Вінницька птахофабрика» агроіндустріальний холдинг «МХП», передає Вінниця ОК.

Біогаз на Вінницькій птахофабриці виробляється з курячого посліду – використовується анаеробний спосіб ферментації: бактерії розкладають білки, жири та вуглеводи на біогаз.

Біогазовий комплекс складається з трьох дільниць, кожна з яких має блок завантаження, блок гідролізу і ферментатори – резервуари, де утворюється метан. Отриманий газ очищують від сірководню, осушують та транспортують на когенераційну установку для спалювання.

Це найбільша біогазова установка в Європі, яка переробляє курячий послід, зазначає директор MНP Eco Energy Іван Тракслер.

«Курячий послід та органічні відходи з переробного комплексу надходять на біогазову станцію – відбувається 100% переробка курячого посліду, ми використовуємо лише невелику кількість гною великої рогатої худоби, як додаткового ферменту, - розповідає він. – До того ж на цьому комплексі можна на 100% очищувати біогаз від сірководню».

Унікальність біогазової установки також полягає в тому, що вперше в Україні пободований газопровід протяжністю 10 км для транспортування біогазу, додає Іван Тракслер.

На території біогазового комплексу побудована твердопаливна котельня, яка працює на біомасі власного виробництва.Інвестиції в першу чергу комплексу склали близько 25 млн євро. У майбутньому потужність біогазової установки планується збільшити до 24 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка