На Вінниччині з'явилась перша сміттєсортувальна станція на колесах

Северинівська об'єднана територіальна громада, що на Вінниччині, придбала сміттєсортувальну станцію на колесах.

Це пілотний проект як для компанії-виробника - харківського підприємства Greenex Eco, так і для України в цілому, передає Вінниця.info

Мобільний сміттєсортувальний комплекс має завантажувальний пристрій, конвеєр, дизель- генератор, прес, УФ-лампи, систему вентиляції кабіни, освітлення. Вагончик можна переміщувати на різні локації за допомогою звичайного трактора, універсальний завантажувальний пристрій дозволяє працювати з контейнерами різного типу і об'єму, відходи розділяють у окремі баки на чотири фракції: ПЕТ-тара, папір, картон, скло.

«Під'їжджає контейнер, завантажувальний механізм піднімає його, перекидає, в середині стоять ультрафіолетові лампи для обеззаражування, - зазначають у Greenex Eco. – Кабіна, у якій може одночасно працювати від 2 до 4 осіб, обладнана системою вентиляції, електропостачанням, швидкість руху конвеєрної стрічки можна регулювати».

Мобільна сміттєсортувальна станція дозволить розділяти відходи на території двох сільських рад, що входять в ОТГ - Северинівської та Чернятинської.

«Підйомні механізми дозволяють опрацьовувати до 600 кілограмів відходів за годину, - наголошують у компанії-виробника. - Станція обладнана як дизельним генератором, так і точкою підключення до електромереж, що дає максимальну автономність під час її роботи».

Проект також передбачаэ облаштування 12 майданчиків, на кожному з яких встановлять по 6 контейнерів для роздільного збору відходів, розповідає заступник голови Северинівської ОТГ Олександр Баніт. «Ми будемо першими, хто впроваджує такий проект, - каже він. - Комерційну вторинну сировину продаватимемо для переробки, решту відходів вивозитимуть на полігон».

Мобільний сміттєсортувальний комплекс вартістю у 2 мільйони 236 тисяч гривень придбали за кошти екологічного фонду: 85% вартості профінансували з обласного бюджету, ще 15% - з місцевого.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: