На Вінниччині планують витратити на очищення річок близько 130 млн грн

У Вінницькій області планують розчистити річку Вільшанку, а також річку Південний Буг у межах Стрижавської громади та міста-курорта Хмільник за 130 млн гривень.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижко, такі заходи дозволять значно покращити питне водопостачання та якість води у місцях водозабору для Вінниці, передає УНІАН

«Виготовлена проектна документація, вже пройшли громадські слухання по обох об'єктах, незабаром будуть оголошуватись тендерні процедури, - зазначає він. - Після завершення нерестового періоду маємо приступити до розчистки річки Вільшанки, де у межах Турбівської громади розташоване одне з найбільших водосховищ (1 млн куб. м. води)».

Проектну документацію з очищення річки Південний Буг виготовлено також по місту-курорту Хмільник, продовжує Андрій Гижко. "Викиди з сусідньої Хмільницької області якраз акумулюються саме у межах Хмільницької громади, де річка робить кілька вигинів, має уповільнену течію, що сприяє утворенню значних мулових наносів, - пояснює він. - На 4 квітня призначено громадські слухання із цих питань, в разі позитивного результату розпочнуться тендерні процедури щодо розчистки Південного Бугу у межах міста Хмільник".

За підрахунками фахівців, тільки в районі Стрижавки потрібно підняти з дна і вивезти на поля понад 1 млн 200 тис м. куб. мулу. «Вільшанку можна очистити протягом одного 2019 року, а от русло Південного Бугу в районі Стрижавки буде очищатися протягом 2019-2020 рр, - прогнозує Андрій Гижко. - В районі Хмільника потрібно вичистити близько 800 м куб. намулу, що теж займе приблизно два роки».

Очистка дна річки та її притоків - процедура дороговартісна, наголошує Андрій Гижко.

«В районі Стрижавки за проектно-кошторисною документацією вартість робіт становить порядка 80 млн. грн.; очистка Вільшанки в межах Турбова вартуватиме близько 10 млн. грн., а звільнення від мулу Південного Бугу в межах Хмільника вартуватиме близько 40 млн. грн., – зазначив він. - Проте, маємо надію за рахунок тендерної процедури значно здешевити вартість цих робіт».

За словами Андрія Гижко, цьогоріч за рахунок коштів обласного екологічного фонду був закуплений потужний земснаряд, який планується залучити до розчистки річки Південний Буг та її притоків. «Новий земснаряд вартістю майже 6 млн грн. вдвічі потужніший ніж той, що був закуплений минулого року і має винос рукава більш як 700 метрів: тобто може подавати пульпу, яка піднімається з дна, на значну відстань від берега і використовуватись на широких ділянках водного плеса», - розповів він.

Андрій Гижко також наголосив, що проблему чистої питної води для жителів області неможливо вирішити тільки розчисткою водойм. «Потрібен комплексний системний підхід до цієї проблеми, включаючи контроль за очисткою витоків, що скидаються до річок, вчасний і якісний ремонт очисних споруд», - зауважив він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка