На Вінниччині зібрали біогазову установку, яка щорічно переробляє 20 тис тон відходів свиноферми

У селі Сутиски(Вінницька область) на тваринницькому комплексі самостійно зібрали біогазову установку, яка щорічно переробляє 20 тисяч тонн відходів свиноферми.

Біогаз дозволяє опалювати свинарники у холодну пору року і сушарку із зерном, передає AgroNews.ua

Біогаз виробляють зі свиного гною, який продукує ферма "Субекон". Його зброджують при температурі +37°С, вбиваючи патогени. «Реактор спроектували, зібрали і встановили місцеві працівники ферми, - розповідає директор ТОВ "Органік-Д" Вадим Кричковський. – Як результат, вдалось заощадити близько мільйона євро».

Біогаз - майбутнє "зеленої" енергетики і сільської місцевості, впевнений Вадим Кричковський. «Відходи - це не скупчення неприємних запахів, а джерело органічних речовин, - каже він. - Свинокомплекси сьогодення зброджують гній через ферментатори біогазових установок, що суттєво зменшує не тільки пікантний аромат, але й проблеми навколо нього».

Свиноферма економить на утилізації тваринницьких відходів, та на опаленні приміщень, а ТОВ "Органік-Д", яке вирощує органічну сільгоспродукцію, - на високоякісних органічних добривах.

«Традиційна свиноферма на 12 000 голів у рік генерує 20 000 тон відходів, утилізація яких обходиться підприємству у 3 мільйони гривень, - пояснює директор агроферми. - З впровадженням біогазової технології цифри різко змінюють вектор".

Свиноферма отримує газ для опалення, а агроферма 20 000 тон високоякісного органічного добрива. "Дигестат максимально природно поліпшує показники гумусового шару та властивості врожаю, - констатує Вадим Кричковський. – Ми вирощуємо від 5 до 8 тисяч тон продукції в рік, зокрема, органічні моркву, картоплю, буряк, цибулю і капусту, які готові купувати в Арабських Еміратах та Англії».

Овочемийку-тестер зібрали прямо на підприємстві самостійно, продовжує він. «Лише на міні-екземплярі заощадили не менш півмільйона гривень», - зауважує директор ТОВ "Органік-Д".

"Ми не купляємо дороге обладнання за долари, а зробили його самі", - уточнює 59-річний Павло Шеремета, працівник підприємства.

У майбутньому підприємство планує встановити ще більш потужну біогазову установку, а також масивну овочемийну машину.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: