На Вінниччині сміття перероблятимуть на біогаз та добрива

На території Теплицької територіальної громади Вінницької області незабаром з’явиться завод з переробки відходів. Будуватимуть та експлуатуватимуть завод ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «Браун Індастріал Технолоджі (БІТ)» спільно із місцевим комунальним підприємством «Житлокомунсервіс-Т». У будівництво заводу інвестор вкладає 140 мільйонів гривень. Ще 60 мільйонів гривень – частка комунального підприємства, інформує Вінниця.Інфо.

Працюватиме завод за передовою технологією в галузі переробки відходів і відновлюваної енергетики. Це дасть можливість переробляти відходи майже повністю. Інертні залишки, які підлягатимуть захороненню, становитимуть лише 2-8%.

«Відходи, які підлягають вторинній переробці, сортуватимуть та реалізовуватимуть за ринковими цінами. Тверді органічні побутові відходи, що розкладаються, використовуватимуть для виробництва біогазу. Залишок від процесу переробки органічних відходів – органічне добриво біогумус – використовуватимуть в аграрному секторі, реалізовуватимуть на внутрішньому ринку та на експорт. Полімерні відходи, які не сортують, також перероблятимуть. Використовуватимуть для цього термоліз, розпад хімічних сполук під впливом температур. Отримуватимуть при цьому так званий піролізний віск. Фактично це пічне паливо, яке можна використовувати для котелень. В нас є можливість експортувати це пічне паливо на нафтопереробні заводи Європи, але, виходячи з вартості енергоносіїв, більшість громад сьогодні виявляють бажання переобладнати свої котельні і використовувати таке пічне паливо. Всі технології, які ми використовуємо, сертифіковані Європейським Союзом. У Європі збудовано дуже багато таких заводів. Модель, яку ми пропонуємо, повністю відпрацьована у Європі», - повідомив заступник директора ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «БІТ»» Володимир Ткачук.

Будівництво нового заводу сприятиме розв’язанню екологічних проблем громад. Підприємство перероблятиме тверді побутові відходи. Крім того, завод може використовувати як сировину рештки садово-паркових культур, мулові залишки стічних вод після очистки води водоканалами, а також пожнивні залишки аграрної діяльності.

Завод вироблятиме електричну і теплову енергію. Тож, інвестор пропонує створити поряд із заводом тепличне господарство, сушки для аграрної продукції, сушку для деревини, в тому числі, для твердих порід дерев.

«Наша компанія пропонує проінвестувати в будівництво такого заводу 70%, 30% – залишаємо для участі в інвестиційному проекті громадам. Громада через своє комунальне підприємство входить в склад засновників. Громада володіє 30 % статутного капіталу заводу, а відповідно і 30% доходів від виробництва також йде громаді. Крім того, це і створення робочих місць», – зазначив Володимир Ткачук.

Завод на території Теплицької територіальної громади — не єдиний приклад комунально-приватного партнерства ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «БІТ» з ОТГ. Навесні цього року спільне підприємство «Сарненський завод переробки відходів» в місті Сарни на Рівненщині. Створене спільне з німецькими партнерами підприємство і в Херсоні. Тривають перемовини і в інших містах України.

Будівництво заводу у Теплику наразі також перебуває на стадії розробки і проектування. Тож, запрацює він не раніше, ніж за півтора-два роки.

Цієї п’ятниці на сесії Теплицька селищна рада прийматиме рішення щодо виділення коштів на розробку детального плану території, на якій будуватимуть завод. Рішенням попередньої сесії депутати дали дозвіл на розробку детального плану території. Завод планують побудувати в 12 км від Теплика, неподалік села Россоша, на території колишнього тваринницького комплексу, який демонтували ще на початку 2000-х років. Це дасть можливість дотриматись усіх стандартів розташування таких об’єктів. Площа території дозволяє побудувати завод і розташувати поряд з ним супутні виробництва.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка