На Тернопільщині з’явилось п’ять нових заповідників

У Тернопільській області оголошено 5 нових заказників та пам’яток природи загальною площею 57,3 га.

Нові території та об’єкти включили до природно-заповідного фонду за пропозицією управління екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації, передає 0352.ua

Зокрема, з метою охорони, збереження у природному стані та раціонального використання типових водно-болотних комплексів і місць зростання рідкісних видів рослин у Збаразькому районі Тернопільській області з’явився гідрологічний заказник “Гнізненський”. Територія площею 44,7 га охоплює заплаву річки Гнізна за межами населених пунктів Базаринської сільської ради.

У Тернопільському районі з’явилися ландшафтний заказник «Кружляк» площею 6,0 га та гідрологічна пам’ятка природи «Джерело Божої любові» площею 0,03 га. Територію, яка охоплює заболочену заплаву річки Гніздечна на північно-західній околиці села Байківці, включили до земель природоохоронного фонду з метою охорони та збереження у природному стані типового природного ландшафту, оселищ рідкісних та зникаючих видів рослин. В свою чергу джерело питної води, що має еколого-освітню, історико-культурну, господарську та естетичну ціннність знаходиться на території Великоберезовицької селищної ради, при в’їзді в село Кип’ячка. Гідрологічна пам’ятка природи запропонована жителькою цього села Чорнопиською Н.М.

У Козівському районі Тернопілької області 150-річний ясен звичайний став ботанічною пам’яткою природи «Кальненський ясен». Дерево зростає у селі Кальне поряд з дерев’яною церквою Святого Миколая. Пам’ятка природи площею 0,02 га запропоноване до заповідання Козівською райдержадміністрацією.

Зараз природно-заповідний фонд Тернопільщини включає 639 територій та об’єктів загальною площею 123,23 тисяч га і становить 8,91% від площі області.   

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка