На Тернопільщині вирощують енергетичну вербу, міскантус та павловнію на 12 гектрах

Поблизу міста Борщів(Тернопільська область) науково-технічний центр «Біоенергія» вирощує тополю, енергетичну вербу, міскантус, просо прутоподібне та павловнію.

Розсадник енергетичних культур займає 12 га, з яких 0,5 га відведено під павловнію - унікальне швидкозростаюче дерево, передає agrotimes.net..

«Ставимо за мету показати продуктивність та урожайність енергетичних культур, адаптувати їх до Лісостепу, – зазначив директор НТЦ «Біоенергія» Михайло Гументик. – За один-два роки відберемо найкращі сорти та будемо їх районувати, проведемо інтродукцію культури в зоні Лісостепу та поширюватимемо у Західній Україні, а наразі вже забезпечуємо наших партнерів розсадою».

Меморандум про співпрацю щодо ефективного розвитку відновлюваної енергетики, який, зокрема, передбачає створення пілотних енергетичних плантацій та енергетичних кооперативів із вирощування та використання біомаси, було укладено між Держенергоефективності, НТЦ «Біоенергія» та Міжнародною фундацією «Енергетична ферма» (Норвегія) у жовтні 2018 року.

Перші кілька років проект фінансуватиметься за грантові кошти Міністерства закордонних справ Норвегії, але в майбутньому центр планує вийти на самоокупність.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: