На Тернопільщині створили біоенергетичні ферми для вирощування енергетичної верби та тополі

На Тернопільщині створили ферми з вирощування енергетичних культур для генерації теплової та електричної енергії.

Як зазначив завідувач відділу Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Михайло Гументик, сьогодні найпрактичнішими у використанні є тополя та верба, передає agropolit

«Енергетичні ферми - це невеликі приватні господарства, які об'єднуються у біоенергетичні підприємства, впроваджують екологічно зберігаючі технології, інтегрують у вже наявну систему ведення сільського господарства так звані біорезерви - використання відходів господарської діяльності у землеробстві й тваринництві для їхньої подальшої утилізації, переробки як енергії та інших видів відновлюваної сировини, - пояснює він. – Такі господарства допоможуть територіальним громадам використовувати місцеву сировину і спеціально вирощену біомасу».

Енергетичні плантації необхідно закладати, орієнтуючись на споживача, продовжує Михайло Гументик. «Для школи площею 2-3 тис. метрів квадратних потрібно 10-20 гектарів енергетичних культур, - розповідає науковець. - Впродовж року відбувається повний цикл: і вирощування, і використання».

Націлені на вирощування енергетичних культур фермерські господарства будуть розвиватися, впевнений Михайло Гументик. «Спроби започаткувати енергетичні господарства робляться не лише на Тернопільщині, а й у Вінницькій та Харківській областях», - каже він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка