На Тернопільщині планують побудувати комплекс з переробки курячого посліду у біогаз

У Соколові(Тернопільська область) планують побудувати комплекс з переробки курячого посліду і кукурудзяного силосу у біогаз.

Біогазову станцію має намір звести ТОВ "Західагропродукт" спільно з австрійською фірмою, яка має досвід в галузі біоенергетики, передає Тернопільська ОДА

Як зазначив керівник ТОВ "Західагропродукт" Іван Панькуш в ході презентації проекту на зустрічі з головою Теребовлянської райдержадміністрації Юрієм Ништою, це буде єдиний біоенергетичний комплекс такого масштабу у Західній Україні.

«Протягом дня на птахофабриці накопичується 12,5 тонн курячого посліду, який ми плануємо змішувати з кукурудзяним силосом, і отримувати біогаз для виробництва електричної та теплової енергії», - пояснює фахівець.

Реалізація проекту не тільки вирішить питання утилізації органічних відходів, а й дозволить агропідприємству значно заощадити традиційні енергоресурси. «Отриману з біогазу електроенергію плануємо використовувати для власних потреб та опалення великої новозбудованої Соколівської загальноосвітньої школи, - пояснив керівник ТОВ "Західагропродукт". - Крім електричної та теплової енергії, комплекс вироблятиме ще й екологічно чисте добриво для підживлення грунтів».

Обладнання для біогазової станції постачатиме згадана вище австрійська фірма.

Загальна вартість проекту становить понад 2 млн євро. Термін реалізації – 2 роки.

Під час зустрічі представники ТОВ "Західагропродукт" та Теребовлянської РДА детально обговорили будівництво комплексу, який забезпечить додаткові надходження у бюджет Золотниківської об'єднаної громади, а також сприятиме розвитку економіки району, та оглянули місце майбутнього розташування біоенергетичного об’єкту.

"Проект дозволить замінити природній газ та електричну енергію, які стрімко дорожчають", - наголосив Юрій Ништа, додавши, що український бізнес змінив підхід до актуальних питань енергозбереження.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: