На Тернопільщині художник відмовився від газу, обігріваючи будинок за принципом автопічки

Про те, що непогано б здешевити опалення будинку, 56-річний Влад Боярський із Шумська Тернопільської області почав замислюватися ще десять років тому. Але поки доходи дозволяли оплачувати рахунки за комуналку, він відкладав втілення своєї ідеї в життя. А коли ціни на газ різко стрибнули вгору він взявся за справу, пише «КП в Україні».

Три роки тому Влад закінчив збирати сонячний повітряний колектор, або, по-науковому, реактор холодного синтезу, і встановив його на даху свого будинку. Зробив в оселі нову систему для опалення приміщення теплим повітрям – і давно забув про шалені рахунки за тепло.

– До цього я платив приблизно три тисячі гривень за газ, сьогодні вийшло б і того дорожче – мінімум чотири, – ділиться Влад Боярський. – Тепер за тепло не плачу ні копійки - якщо є сонце. Якщо немає – опалювати будинок електричними обігрівачами. Виходить 600 гривень на місяць, в сильні морози нехай буде трохи дорожче – 900 гривень. в будинку завжди +20.

Влад пояснює: колектор встановив на даху, де він нагрівається від Сонця. Біля вхідних дверей будинку, де найхолодніше, вмонтував повітряний компресор – він «забирає» повітря, пропускає через фільтр, додатково очищаючи його, і відправляє на колектор, де повітря прогрівається і з пластикових труб знову повертається в будинок.

Господар зробив так, щоб повітря надходило в колектор, проходячи під профільним листом, пофарбованим в чорний матовий колір. Все це розмістив під товсте скло. У будинок входить повітря температурою приблизно градусів 40, але після того, як розійдеться по кімнатах, залишається 19-20 градусів. Трикімнатний будинок загальною площею 78 квадратних метрів прогрівається за півгодини.

– Моя система опалення працює за принципом грубки в машині – холодне повітря надходить на теплий радіатор, і звідси в салон повертається гаряче повітря. Сусіди, знайомі цікавляться моєю системою обігріву, але ніхто чомусь не може зрозуміти, як вона працює. Чорна машина на сонці навіть взимку нагріється, правда? І тут так само – колектор чорний всередині і зверху покритий чорною матовою фарбою, працює, як лінза. Такі колектори, в принципі, продаються в Польщі - можна купити. Але дуже дорого. Тому я зібрав сам. Розраховував зробити два колектора – перший пробний, але вийшло з першого разу.

Каркас колектора зроблений з дерева, все пофарбоване – і метал, і дерево, щоб не довелося через пару років міняти гниле і іржаве. Сильно витрачатися, якщо зробиш сам, не потрібно – художнику така система опалення, включаючи компресор і датчики температури, обійшлася в тисячу гривень, зараз із зростанням цін потягне на півтори тисячі. Звичайно, вночі сонячний обігрів не працює – доводиться грітися обігрівачами. Але все одно дешевше майже в сім разів, ніж газом.

Те ж саме можна з легкістю зробити і в квартирі, розмістивши колектор на сонячній стороні – на балконі, наприклад, або вивісити за вікно. Такий же обігрів чоловік планує облаштувати і для дітей, які живуть окремо, – але вже наступного року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: