На Сумщині запускають нову сонячну станцію на колишніх полях фільтрації цукрового заводу

Біля села Куянівка(Сумська область) ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 5 МВт.

Проект реалізувало грузинсько-українське товариство з обмеженою відповідальністю «Українські енергетичні рішення 2018», передає bilopillia.city.

СЕС встановили на ділянці площею 10,8 гектарів, де свого часу знаходились поля фільтрації Куянівського цукрокомбінату.

«Після ліквідації підприємства земельна ділянка була вільною, мала цільове призначення (землі промисловості) та не була придатною для використання в сільському господарстві, - розповідає Куянівський сільський голова Олексій Павленко. - Інвестор узяв в оренду понад 46 гектарів на 49 років, до бюджету місцевої громади сплачує усі необхідні податки».

У серпні розпочалися підготовчі роботи, а на початку вересня - безпосередньо будівельно-монтажні. До робіт зі встановлення обладнання китайського та іспанського виробництва залучили як українських спеціалістів, так і іспанських, а також казахських. Сьогодні тривають пуско-налагоджувальні роботи.

Для обслуговування СЕС офіційно залучили спеціалістів з Білопілля: головного інженера і електро-слюсара/спеціаліста з обслуговування устаткування, також планують найближчим часом працевлаштувати ще декількох місцевих жителів.

«Кошти від оренди стовідсотково надходять до бюджету Куянівської сільської ради, які плануємо використати на соціально-економічний розвиток території, - каже Олексій Павленко. - Податок на доходи фізичних осіб надходитиме до районного бюджету, до моменту створення об’єднаної територіальної громади».

Сонячна електростанція побудовани з метою допомоги у виконанні зобов’язань України в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства в частині обмеження викидів забруднюючих речовин в атмосферу, каже Олександр Кабанов, директор ТОВ «Українські енергетичні рішення 2018», якезареєстроване на території Куянівської сільської ради.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: