На Сумщині запрацювала перша сонячна електростанція потужністю 5 МВт

У Куянівці Білопільського району побудували сонячну електростанцію потужністю 5 МВт. Звела її компанія «Українські енергетичні рішення» коштом грузинської «Міжнародної енергетичної корпорації», повідомляє Суспільне.ua.

21 тисяча сонячних панелей подаватимуть електроенергію до Куянівки, Білопілля та Сум, говорить головний інженер компанії Павло Подибайло.

Станцію збудували протягом двох місяців. Витратили 5 мільйонів єврос іноземних інвестицій. 6 гектарів землі орендували на 49 років. Гроші за неї йтимуть до бюджету Куянівської сільської ради. На рік – це понад мільйон гривень. З інфляцією сума зростатиме. Сонячна електростанція розташована за межами села. Раніше Куянівський цукрозавод використовував її під поля фільтрації. Після його закриття у 1996 році це місце пустувало. 

Другу станцію, потужністю 17 МВт, планують звести поруч у березні. Крім того, на Сумщині вже будують сонячні електростанції в Тростянці та Кролевці. Першу зводить німецька компанія, другу будують за гроші інвесторів із Німеччини та Голландії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: