На Шетландських островах побудують вітропарк потужністю 443МВт

На Шетландських островах у Північній Атлантиці мають намір побудувати вітропарк потужністю 443 МВт.

Проект Viking реалізує компанія SSE Renewables, передає eprussia.ru

На об’єкті буде встановлено 103 вітроенергетичні установки потужністю 4,3 МВт кожна. ВЕУ здатна витримувати екстремальні вітрові умови, які є характерними для островів. Передбачається, що вітропарк Viking щорічно генеруватиме майже 2 ТВт-год електроенергії, якої вистачить для забезпечення енергопотреб майже 500 тис. домогосподарств і скорочення викидів вуглекислого газу на півмільйона тонн на рік.

Контракт на поставку обладнання укладено з компанією Vestas. Застосування моделі V117-4.2 дозволить максимально збільшити вироблення електроенергії на об'єкті і при цьому знизити її нормовану вартість (LCOE). Замовлення для ВЕС Viking стане найбільшим для Vestas в Європі.

Угода між компаніями включає в себе поставку, монтаж і введення в експлуатацію ВЕУ, а також Договір на сервісне обслуговування терміном на 30 років (Active Output Management 5000). Проект буде оснащений автоматизованою системою управління виробництвом "VestasOnline (R) Business", яка забезпечує зниження простою ВЕУ і оптимізацію вироблення електроенергії і потужності.

Поставки та введення в експлуатацію вітропарку заплановані на перший квартал 2023 року.

В рамках довгострокового договору на обслуговування проекту Viking компанія Vestas створить на Шетландських островах центр обслуговування, що надає також можливість працевлаштування за програмою стажування.

ВЕС Viking стане найбільшою і найпродуктивнішою офшорною вітроелектростанцією у Великобританії з точки зору річного обсягу генерації.

"Проект Viking забезпечить стійкі можливості для економічного зростання і "зеленого" оздоровлення економіки не тільки на Шетландських островах та у Великобританії, але і за її межами", - зауважив Нільс де Баар, президент Vestas Northern & Central Europe.

Сьогодні у Великобританії вітроенергетика є одним з найбільш економічних способів генерації, який може зіграти ключову роль у зниженні до 2050 року викидів парникових газів до нуля.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка