На Різдвяні свята електроенергія в Німеччині буде безкоштовною завдяки вітроелектростанціям

Цього року на свята електроенергія в Німеччині може стати безкоштовною протягом кількох годин або навіть днів. Ця тенденція зумовлена зростанням продуктивності вітрогенераторів, а також теплою погодою і низьким попитом на електроенергію.

За даними Bloomberg, опівдні 25 грудня загальна потужність виробленої вітряної енергії склала 33 ГВт – 60% від усієї електрики, необхідній країні. 27 грудня цей показник склав 33,7 ГВт. Прогнозують, що у лютому Німеччина встановить рекорд, досягнувши потужності вітроенергетики в 33,8 ГВт. При цьому 1 ГВт вистачить, щоб забезпечити електроенергією два мільйони будинків.Рекордним показникам сприяє не тільки тепла погода – на свята заводи призупиняють роботу, що призводить до зниження попиту на електроенергію. Збалансування енергомереж стало одним із першорядних завдань німецьких енергетичних компаній. Від’ємні ціни на електрику змушують їх припиняти роботу електростанцій або платити клієнтам за надлишки в енергомережі. У випадку з великими компаніями плата за надлишки може скласти солідну суму.

25 грудня вартість електрики в Німеччині склала мінус 10,95 євро за МВт*год. Схожа ситуація склалася в Німеччині і в травні 2016 року. Завдяки хорошим погодним умовам 87% енергії країни надходили з відновлюваних джерел.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: