На Рівненщині з’явилися туристичні велостежки та нове етнопоселення

У Березнівському районі Рівненської області з’явилися пішохідні та кінні стежки, велосипедні доріжки, місця для проведення вільного часу, агросадиби та етнопоселення.

Туристичні об’єкти облаштували в рамках проекту «Розвиток сільського зеленого та екологічного туризму як планомірна складова економічного розвитку Березнівського району», який реалізувався у 2014-2016 роках Надслучанським інститутом НУВГП, районною радою та громадською організацією «Рівненський центр маркетингових досліджень», передає ЧаРівне

Проект, вартість якого склала 208 тисяч євро, реалізувався за спільні кошти ЄС та Березнівської громади.

Зокрема, було розроблено п’ять пішохідних стежок: "Млинкова річка", "Соколині гори", "Щербовець", "Стави" та "Губківський замок". Приміром, обравши останній екскурсійний маршрут можна побувати на мосту на річці Случ, пройтися насадженнями чорноплідної горобини, завітати до каплички та церкви у селі Губків, помилуватися краєвидом на Замкову гору і річку Случ, побачити руїни Губківського замку, виходи гранітів, лучне різнотрав`я та Дзвінецьку гору.

Поряд з кожним туристичним об’єктом встановлені таблички та вказівники для подорожуючих і розроблені спеціальні програми для смартфонів.Також в рамках проекту були облаштовані дві доріжки для роверів під назвою "Велосипедна мандрівка Соколиними горами" і "На колесах Соколиними горами".

Організатори також створили дві кінних стежки у селі Іванівка у Соснівському лісництві, що носять назви "Лісовими стежками Полісся" та "Мандрівка поліським лісом", чотири місця для проведення вільного часу та більше 20 агросадиб.

На додачу, на території так званої «Надслучанської Швейцарії» у селі Маринин створили нове етнопоселення, до якого входить 5 павільйонів.

Відвідувачі мають змогу побачити справжню кузню, гончарську майстерню, ткацьку хатину, агросадибу та завітати до діючої корчми. Наразі у етнопоселенні місцеві умільці проводять майстер-класи, які розраховані не лише на туристів, а й на школярів, які знайомляться з народними традиціями.

Як зазначає очільник проекту Борис Берташ, зелений туризм покликаний вирішити проблему безробіття в регіоні.
 
«Люди зможуть вести підприємницьку діяльність у селах і заробляти гроші, - говорить фахівець. – Нас надихнули поляки, які із захватом говорили про наші ліси, річки, краєвид і до яких наші власники агросадиб їздили переймати досвід ведення зеленого туризму».
Завдяки запровадженню зеленого туризму на Березнівщині було ліквідовано велику кількість стихійних сміттєзвалищ та обгрунтувано необхідність реорганізації Надслучанського регіонального ландшафтного парку в національний.У рамках проекту місцевих жителів навчили основам підприємництва та видали спеціальні брошури.Наразі Березнівська громада шукає інші подібні екопроекти та налагоджує контакти із Білоруссю.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка