На Рівненщині інвестори планують вирощувати енергетичну траву та виготовляти сонячні батареї

В Рівненській області іноземні інвестори планують запустити проект з вирощування міскантусу та виготовляти сонячні батареї. 

Як зазначає директор агенції "ІнвестІнРівне" Дмитро Янушевський, зі слоновою травою - маловідомою в Україні, але популярною в Європі - вже є дослідні ділянки у селі Шубків. 

Наразі агенція веде переговори з польськими інвесторами щодо вирощування на Рівненщині високоврожайної та невибагливої до ґрунтів багаторічної енергетичної культури.

Рівненщина також активно шукає інвестора, який би взявся за вирощування енергетичної верби у промислових обсягах вже у 2016 році. Цією культурою у області зацікавились у  2011 році. Саджанці верби з чотирьох гектарів дослідної ділянки у 2012 році були передані у північні райони Рівненщини, розповідає Дмитро Янушевський, зазначаючи, що подальшого організованого збору і засадження більших площ не відбулося.

На додачу, агенція працює з німецькими інвесторами, які мають намір виготовляти на Рівненщині сонячні батареї і альтернативну електроенергію для продажу за зеленим тарифом. Наразі навіть обрана земельна ділянку для майбутнього підприємства. Однак, із реалізацією проекту іноземці вирішили почекати.

Така ж ситуація склалася, за словами Дмитра Янушевського, й з австрійським інвестором, який займається деревообробкою і планує вкласти кошти в індустріальний парк біля Костополя. Півроку тому реалізація проекту була відтермінована, зауважує він. 

Зараз агенція також намагається залучити інвестиції для побудови міні-ГЕС на Случі.

Примітно, що "ІнвестІнРівне" допомагала німецькій компанії "Бау Інвест" будувати на території Великоомелянської сільської ради індустріальний парк для виробництва пелет.

До слова, агенція "ІнвестІнРівне"- це перша в Україні недержавна регіональна установа, створена для допомоги інвесторам на всіх етапах реалізації проекту. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка