На Рівненщині побудують 72-мегаватний вітропарк для виробництва «зеленого» водню

У Рівненській області побудують вітрову електростанцію потужністю 72 МВт для виробництва екологічно чистого водню.

Проект реалізує група компаній MCL, яка займається девелопментом об'єктів генерації електроенергії з відновлюваних джерел енергії, передає glavcom.ua

«На півночі Рівненської області ми плануємо встановити дванадцять сучасних вітроенергетичних установок по 6 МВт кожна», – сказав керівник групи компаній MCL Микола Герасименко під час конференції «Перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов», яку організувала Українська вітроенергетична асоціація.

Висота вітроенергетичних установок становитиме від 148 до 166 метра. Середня очікувана швидкість вітру – 7,4 м/с. Згідно з прогнозом, ВЕС вироблятиме 270 ГВт-год електроенергії у рік.

«Наразі ми розробляємо дільницю з виробництва зеленого водню і складаємо техніко-економічне обґрунтування нашого нового проекту, - зауважив Микола Герасименко. - Також ми знаходимося на етапі залучення стратегічного партнера по фінансуванню даного проекту».

Компанія MCL планує продавати «зелений» водень ПАТ «Рівнеазот» для подальшого виробництва аміаку. «Виробництво аміаку з водню має економічну доцільність, а попит на аміак, сировину для синтезу органічних добрив, зростає», - пояснює Микола Герасименко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка