На Прикарпатті встановили сонячні панелі за кошти від здачі вторсировини

Більшівцівська ОТГ на Прикарпатті повністю переходить на сортування сміття. Роздільний збір відходів вже запроваджено у селищі Більшівці, а найближчим часом 10 майданчиків із контейнерами будуть встановлені в усіх дев’яти селах громади, інформує Урядовий кур’єр.

Перших три майданчики з контейнерами для різних видів сміття у Більшівцях зявилися ще у 2013 році. Зараз у селищі їх налічують 11. Місцевий підприємець забирає і вивозить відсортоване сміття (скло, папір та пластикові пляшки) та сплачує за це кошти громаді.

«За них закупили саджанці фруктових дерев, щоб висадити їх у парку, біля школи та церкви. Облаштували дитячий майданчик, обладнали його сонячними панелями для освітлення. А частину сміття, яке залишається, машина забирає на полігон двічі на місяць, – пояснює голова Більшівцівської ОТГ Івано-Франківської області Василь Саноцький». 

Зараз вже понад 70% жителів селища сортують сміття, а відтак і контейнери наповнюються частіше. Однак навчити цього людей було непросто. Роботу провели і в церкві, і в школі. Проте досі є ті, хто палить не лише листя, а й пластикові пляшки. А добиватися сортування можна лише роз’ясненнями — штрафувати порушників, як за кордоном, селищна рада не має повноважень. 

«Це ідеальний спосіб збирання відходів, — переконаний голова ОТГ. — Люди не лише нічого не платять за вивезення сортованого сміття, а ще заробляють на цьому кошти, які йдуть на благоустрій селища. І нема розкиданих на вулицях пляшок та обгорток, не доводиться збирати відходи на берегах річок і в парках. Сам маю внуків, разом вчилися складати сміття в різні ящики: окремо пластик, папір, скло».

Інструкції з правилами сортування розмістили на кожному майданчику й роздавали селянам у вигляді буклетів. Про потребу цивілізовано здавати відходи на переробку люди чують навіть на проповідях священика. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка