На Прикарпатті у чотирьох населених пунктах виділили землю для будівництва сонячних станцій

В Івано-Франківській області у чотирьох населених пунктах виділили землю для будівництва сонячних електростанцій.

На довгострокову оренду земельних ділянок для розташування СЕС претендують компанії «Сонце Галичини» та «Сонце Прикарпаття», передає Галицький кореспондент.

Так, про наміри побудувати сонячну електростанцію у селі Стримба Надвірнянського району у квітні цього року заявило ТзОВ «Сонце Прикарпаття». Під час громадських слухань жителі підтримали ініціативу товариства і виступили за надання дозволу на виготовлення необхідних документів для передачі в оренду земельної ділянки площею 30 га. Підприємство в свою чергу зобов’язалося щорічно поповнювати місцевий бюджет та брати участь у соціально-економічному розвитку населеного пункту.

Сонячна перспектива чекає й на інші населені пункти Прикарпаття, зокрема у Галицькому районі: Бурштин, Насташине, Більшівці.

За словами міського голови Бурштина Роксолани Джури, на перемовини та громадські слухання приїжджали представники компанії «Сонце Галичини». «Про роботу компанії відгуки позитивні, потенційне фінансування вона ймовірно отримає від фірми зі Швейцарії, - розповідає вона. - Наразі 37 га території Бурштина зареєстровано як індустріальний парк – якщо «Сонце Галичини» погодиться на співпрацю у міський бюджет треба буде сплатити 2,5 млн грн. разом із земельним податком».

За словами голови земельної комісії Бурштинської міськради Ігоря Карвацького, в індустріальному парку – 32,5 га земель промислового призначення, 4,5 га – сільськогосподарського. «У концепцію індустріального парку, ми внесли зміни, які передбачають діяльність відновлювальних джерел, - пояснює фахівець. - Перемовини з інвестором буде вести управляюча компанія, яку через конкурс повинна вибрати спеціально створена комісія, а міська рада - погодити рішення».

Умови оренди будуть обговорені під час перемовин. Спочатку представники компанії хотіли орендувати землю на 49 років, але їм повідомили, що максимальний термін – 10.

У Насташиному вже виділили «Сонцю Галичини» приблизно 40 га.

Компанія також претендує на земельні ділянки у Більшівцях, де потенційні інвестори планують встановити сонячну електростанцію потужністю 9 МВт на площі 12 га.

«Земльна ділянка розташована за межами населеного пункту – це пасовище, уже відбулося громадське обговорення - жителі не заперечують, - розповідає голова Більшівської об’єднаної територіальної громади Василь Саноцький. - Під час повеней цю територію підтоплює, однак інвесторів це не лякає».

Станція має бути зареєстрована на території селищної ради об’єднаної громади, щоб податки спрямовувалися у місцевий бюджет, каже голова. Реалізація «сонячного» проекту дасть 10 постійних та кілька сезонних робочих місць.

За словами Василя Саноцького, договір підписуватиме Держгеокадастр.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка