На Прикарпатті виготовляють біопаливо з топінамбуру

В Івано-Франківській області виготовляють паливні брикети та гранули із сухого стебла топінамбуру.

Проект реалізує ТОВ "Центр екологічної енергії "Топінамбур", передає AgroTimes.

«Виготовляємо 200 тонн паливних пелет для промислових підприємств, а також тепличних комбінатів, які здешевлюють виробництво овочів у зимово-весняний період, - розповів директор ТОВ "Центр екологічної енергії "Топінамбур" Василь Стеф'юк. – Собівартість виробництва пелет із сухого стебла топінамбура становить 15-20 євро за тонну, тоді як з відходів деревини - 40-45 євро».
З подрібненого сухого стебла підприємство також виробляє брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи для опалення приватних осель.

Центр екологічної енергії вирощує топінамбур на 20 га.

«Топінамбур добре росте на одному місці протягом 30 років без сівозміни, невибагливий до ґрунтів, не боїться засухи та не потребує великих затрат, щоб виготовити тверде паливо, - розповідає підприємець. - Сировину з грудня по травень сушать на пні у природних умовах на морозі та вітрі - до вологості 10-20%, економлячи на сушінні однієї тонни сирої біомаси 10-15 євро».

Сухі стебла топінамбура збирає кормозбиральний комбайн.

Гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, а й як підстилку для тварин і птиці. Такі добрива не закислюють ґрунт та швидко розкладаються.

Тверде паливо з топінамбуру підприємство експортує до Лівану, Польщі та Німеччини.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: