На Полтавщині 16 підприємств виготовляють еко-продукти

У Полтавській області 16 підприємств мають сертифікати на вирощення та переробку органічної продукції.

Еко-аграріям виділили близько 10 тисяч гектарів чорноземів у Козельщинському, Семенівському, Миргородському та Шишацькому районах, передає Полтавщина

На Полтавщині вирощують здебільшого органічну пшеницю, овес, гречку, нут, зазначають фахівці.

«У 2017 на Диканщині буде закладена плантація екологічної малини та смородини - аграрне підприємство наразі отримало сертифікат про відповідність ґрунтів стандартам органічного вирощення, – пояснюють вони, - Ягоди, перший збір яких планують отримати наприкінці осені, експортуватимуть до Німеччини».

16 підприємств Полтавщини мають сертифікати на вирощення та переробку органічної продукції видані компанією "Органік Стандарт", яка працює не лише в Україні, а й у Європі.

Органічне землеробство оберігає полтавські чорноземи від забруднення синтетичними добривами, пестицидами, гербіцидами, іншими штучними речовинами та ГМО, розповідають фахівці.

«Заборонене будь-яке стимулювання росту та кількості продукції, - наголошують експерти. – Оскільки вирощення еко-продуктів - процес доволі кропіткий і затратний - ціна на органіку у два рази вища: 1 тонна звичайної пшениці коштує близько 4,5 тис. грн., а органічної - 9 тис. грн.».

Практично вся органічна продукція Полтавщини іде на експорт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка