На Південному Сході США створять новий балансуючий ринок для використання сонячної енергії

На Південному Сході США створять новий регіональний балансуючий ринок (Southeast Energy Exchange Market, SEEM) для використання сонячної електроенергії.

Ініціаторами проекту виступили американські холдинги Duke Energy і Southern Company, а також ряд інших великих енергокомпаній, передає ruscable

SEEM, який створюється для обслуговування штатів Міссісіпі, Теннессі, Вірджинія, Північна Кароліна, Південна Кароліна, Алабама, Флорида, Джорджія, Кентуккі і Західна Вірджинія, покликаний оптимізувати ціноутворення на оптовому енергоринку за рахунок проведення торгів у 15-хвилинному інтервалі і забезпечити системних операторів сусідніх операційних зон відповідною інформацією у реальному часі. Новий ринок спрямований на більш ефективне спільне використання доступної генерації, насамперед сонячної.

Створення та запуск SEEM, за оцінками експертів, займе кілька років і приверне значну кількість учасників. Хоча великі компанії, в тому числі Duke Energy і Southern Company, керують власними балансуючими ринками, механізми проведення торгів на них непрозорі, а використовувані ними програмні комплекси недостатньо потужні. В даний час в США географія діяльності ISO або RTO і, відповідно, оптових ринків під їх управлінням включає в себе дві «білих плями»: південний схід і північний захід країни. До північно-західних штатів відносяться Орегон, Вашингтон, Айдахо, Вайомінг і Монтана, іноді в список можуть бути додані південні регіони Аляски і північна частина Каліфорнії.

Пропонована структура SEEM багато в чому схожа з балансуючим ринком (Western Energy Imbalance Market, EIM) незалежного системного оператора штату Каліфорнія CAISO, що діє з листопада 2014 року.

Ряд енергокомпаній і організацій, що діють на території Каліфорнії, Орегону, Вашингтона, Айдахо і Вайомінгу, вже є учасниками EIM, і не пізніше 2022 року CAISO розраховує на приєднання до ринку всіх ключових підприємств в регіоні. На південному сході, у свою чергу, деякі штати, які планує охопити SEEM, частково вже входять в операційну зону одного з двох сусідніх системних операторів: Міссісіпі і Кентуккі (частково) беруть участь в енергоринках, що знаходяться під управлінням MISO, а Теннессі, Вірджинія, Західна Вірджинія, Кентуккі (частково) і Північна Кароліна – на ринках PJM Interconnection.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка